Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2021, 10:06

GTA 6: Jason Schreier potwierdza doniesienia Toma Hendersona o mapie i premierze

Jason Schreier z serwisu Bloomberg potwierdził, że doniesienia Toma Hendersona odnośnie mapy i premiery GTA 6 zgadzają się z tym, co sam słyszał na temat gry Rockstar Games.

Tydzień temu przytoczyliśmy nowe przecieki Toma Hendersona na temat Grand Theft Auto VI. Branżowy insider poruszył takie kwestie jak data premiery, czas i miejsce akcji czy liczba bohaterów w kolejnej odsłonie cyklu. Szczególną uwagę społeczności przykuły informacje związane z wciąż bardzo odległym wydaniem gry – zdaniem Hendersona najszybciej zagramy w nią bowiem w 2024 lub w 2025 roku. Wczoraj zostały one niejako potwierdzone na Twitterze przez Jasona Schreiera, znanego dziennikarza serwisu Bloomberg.

Amerykanin odpowiedział na wpis jednego z użytkowników, który przypisał mu przeciek, według którego GTA 6 miałoby wyjść w 2023 roku. Wykluczających się plotek na temat premiery gry było tak wiele, że internauta miał prawo się pomylić. Schreier napisał wprost, że „nie wie, dlaczego wszyscy myślą, iż to on wypowiedział się na temat premiery w 2023 roku”. Zaraz po tym wyjawił, że „wszystko, co opisał Tom Henderson, zgadza się z tym, co on sam słyszał na temat gry”.

Dotyczy to nie tylko daty wydania GTA 6 – która ma być tak odległa m.in. ze względu na wciąż przynoszące zyski GTA Online – ale także czasu i miejsca akcji gry oraz wielu protagonistów, którymi pokierujemy na podobieństwo tercetu Michael, Franklin i Trevor z piątki. Jeśli idzie o to pierwsze, według Hendersona pełnoprawna szósta odsłona serii zabierze nas w czasy współczesne, gdyż np. lata 80. XX wieku ograniczałyby twórców. Jeśli zaś o drugie, nie dowiedzieliśmy się, iloma postaciami zagramy, a jedynie, że jedną z nich będzie kobieta obeznana w kwestiach technicznych, takich jak hakowanie.

Warto dodać, że wspomniane doniesienia Toma Hendersona to nie jedyne treści związane z GTA 6, jakimi podzielił się on w ostatnim czasie. Wczoraj na jego kanale w serwisie YouTube odbył się stream na żywo, w trakcie którego powstawał rysunek kobiety wyposażonej w karabin i stojącej na tle samochodu sportowego oraz palm. Po zakończeniu transmisji Tom zmienił nazwę materiału wideo na „Drawing GTA VI (GTA 6)”. Film możecie zobaczyć poniżej.

Mamy więc takie same informacje pochodzące z dwóch wiarygodnych źródeł. W dalszym ciągu nie pozwala to jednak powiedzieć z całą pewnością, kiedy GTA 6 wyjdzie i jaką formę przybierze. Na konkrety czekamy długo – piątka zadebiutowała w 2013 roku – i wygląda na to, że ten stan rzeczy szybko się nie zmieni. Tradycyjnie też przypominamy, żeby do wszelkich plotek i przecieków podchodzić z odpowiednim dystansem.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej