Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2021, 10:06

GTA 6: data premiery, mapa i wielu protagonistów według Toma Hendersona

Insider Tom Henderson przedstawił garść doniesień na temat GTA 6. Jego zdaniem na nową grę Rockstar Games poczekamy jeszcze kilka lat.

Nowy tydzień, nowe przecieki o Grand Theft Auto VI. Tym razem z całkiem wiarygodnego źródła, bo od znanego w branży insidera, Toma Hendersona. Opublikował on wczoraj na swoim kanale w serwisie YouTube krótkie wideo, w którym omawia m.in. miejsce akcji, mapę, kwestię protagonistów oraz datę premiery nowej odsłony cyklu. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Data premiery

Tom podaje trzy powody wydania gry najszybciej w 2024 lub 2025 roku (co sugerowały również inne przecieki). Po pierwsze, Rockstarowi ponoć zależy na dobrym samopoczuciu pracowników i nie chce ich zmuszać do crunchu (produkcja wciąż jest rzekomo na wczesnym etapie prac). Po drugie, jako że GTA 6 ma się ukazać wyłącznie na PC i konsole dziewiątej generacji, „Gwiazdy Rocka” chcą poczekać, aż odpowiednia liczba osób zakupi nowe Xboxy i PlayStation, aby zmaksymalizować zyski ze sprzedaży gry. A po trzecie, firma nie musi się spieszyć, bo GTA V i przede wszystkim GTA Online wciąż przynoszą jej zyski.

Czas i miejsce akcji

Szóstka ma zostać osadzona we wzorowanym na Miami Vice City, ale według Toma mapa miasta i okolic nie będzie przesadnie duża. Przynajmniej na początku – nowe lokacje mają być bowiem dodawane, a stare częściowo zmieniane dzięki DLC. Insider porównuje ewolucję świata gry do tego, czego doświadczamy w kolejnych sezonach Fortnite’a. Henderson potwierdził też jeden ze swoich poprzednich przecieków – ten, w którym utrzymywał, że GTA 6 przeniesie nas w czasy współczesne. Ma to być podyktowane tym, że Rockstar chce zapewnić graczom wolność podobną do tej z piątki, a np. lata 80. XX wieku znacząco by ją ograniczały. A tak w grze możemy spodziewać się nawet kryptowalut.

Wielu protagonistów

W Grand Theft Auto V mieliśmy do dyspozycji trzech bohaterów i w szóstce także ma być ich kilku. Tom już jakiś czas temu informował, że wśród nich będzie kobieta, a teraz podtrzymuje swoje zdanie. Ma ona być „tą mądrą” w ekipie i odpowiadać za kwestie techniczne, np. hakowanie.

Jak więc widzicie, doniesienia Toma Hendersona to swoista mieszanka kilku nowych informacji z tym, co już wiemy (lub wydaje nam się, ze wiemy) na temat GTA 6. Biorąc pod uwagę wszystkie doniesienia, mamy już przed oczami pewien obraz nowej gry Rockstar Games, jednak warto pamiętać, że dopóki amerykańska firma nie potwierdzi tych wszystkich plotek i przecieków, niczego nie możemy być pewni. Zachowajcie więc odpowiedni dystans w stosunku do tej i innych wiadomości.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej