Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 czerwca 2021, 11:30

autor: Patryk Kubiak

Mikkelsen chciałby porozmawiać z Deppem o roli w Fantastycznych zwierzętach 3

Mads Mikkelsen zastąpi Johnny'ego Deppa w Fantastycznych zwierzętach 3. Duński aktor po raz kolejny komentuje sprawę. Jak się okazuje, chciałby porozmawiać o całej sytuacji z Deppem.

O tym, że Mads Mikkelsen zastąpi Johnny’ego Deppa w filmie Fantastyczne zwierzęta 3, spin-offie serii o Harrym Potterze, wiemy od dawna. Sprawa ma związek z konfliktem pomiędzy gwiazdorem Piratów z Karaibów i jego żoną, Amber Heard. W jego wyniku Depp został usunięty z obsady wielu tytułów, w tym i produkcji Warner Bros. Teraz duński aktor znany z Hannibala czy Na rauszu zdecydował się podzielić swoimi odczuciami odnośnie zastąpienia Deppa w roli czarodzieja Gellerta Grindelwalda.

Mam na myśli oczywiście to, że (twórcy – dop. red.) zamierzali zrobić film i (Depp – dop. red.) najwyraźniej nie był już w to włączony. Ale ja nie brałem w tym udziału. Nie wiem, co się stało, nie wiem, czy to, że stracił pracę, było sprawiedliwe, jedyne, co wiedziałem, to że show musi trwać. Chciałbym z nim o tym porozmawiać, jeśli miałbym okazję, ale po prostu nie znam go z tej strony.

Zadzwonili do mnie i widocznie im się spieszyło, a ja pokochałem scenariusz, więc powiedziałem: tak. I wiem, że dla wielu ludzi to było kontrowersyjne, ale od czasu do czasu tak to się rozgrywa.

Przy okazji wywiadu dla The Sunday Times Mikkelsen wyznał też, jak podszedł do kreacji Grindelwalda po tym, gdy musiał przejąć ją od innego aktora.

Nie chciałem kopiować tego, co zrobił Johnny. Myślę, że jest mistrzowskim aktorem, więc kopiowanie go byłoby twórczym samobójstwem. Musiałem wymyślić coś, co zdecydowanie było moje, a jednocześnie stworzyć pomost do tego, co zrobił. Moje podejście jest inne, wygląd trochę inny, ale będziemy musieli poczekać na premierę, by się dowiedzieć (jak to wyszło – dop. red.)

Mikkelsen obecnie pracuje u boku Harrisona Forda na planie filmu Indiana Jones 5. Na razie nie wiadomo, czy obraz ukaże się zgodnie z planem, gdyż 79-letni gwiazdor doznał kontuzji barku, o czym pisaliśmy niedawno. Zarówno premiera Indiany Jonesa 5, jak i Fantastycznych zwierząt 3 zaplanowana jest na 2022 rok.