filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 listopada 2020, 12:40

autor: Karol Laska

Mads Mikkelsen zastąpi Johnny'ego Deppa w Fantastycznych Zwierzętach 3

Udział Madsa Mikkelsena w trzeciej części filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć został już oficjalnie potwierdzony. Zastąpi on Johnny’ego Deppa w roli Grindelwalda.

Nieco ponad 2 tygodnie temu informowaliśmy o trwających rozmowach wytwórni Warner Bros. z Madsem Mikkelsenem w sprawie potencjalnego zastąpienia Johnny’ego Deppa w roli Grindelwalda. Od wczoraj wiemy, że zakończyły się one pomyślnie i aktor znany z roli serialowego Hannibala Lectera wystąpi w Fantastycznych zwierzętach 3 (via IndieWire).

Mikkelsen już wcześniej radził sobie znakomicie w rolach charakterystycznych antagonistów; w zasadzie z tego rodzaju kreacji znają go wszyscy fani kina hollywoodzkiego. Duńczyka oglądaliśmy między innymi w Doktorze Strange’u (grał tam Kaeciliusa) oraz w Łotrze 1 (wcielił się w nim w Galena Erso). Warto jednak podkreślić, że w Skandynawii jest kojarzony z bardziej stonowanych i dramaturgicznych ról – na myśl nasuwają się chociażby takie dzieła jak Polowanie czy festiwalowe Na rauszu (obydwa autorstwa Thomasa Vinterberga).

Aktor niezwłocznie dołączy do prac produkcyjnych, które właśnie odbywają się na terenie Warner Bros. Studios Leavesden w okolicach Londynu. Zasili on tym samym obsadę złożoną między innymi z Katherine Waterston, Dana Foglera, Ezry Millera, Jude’a Law oraz Edwarda Redmayne’a. Film ma zadebiutować w kinach 15 lipca 2022 roku.

Jeżeli nie rozumiecie, dlaczego Depp został zastąpiony Mikkelsenem, to ma to związek z życiem osobistym aktora i kontrowersyjną sprawą w sądzie, w której spiera się od kilku lat ze swoją partnerką, Amber Heard. Więcej o całej sytuacji pisaliśmy tutaj.

Fanów duńskiego aktora zainteresuje zapewne fakt, że wypowiedział się on ostatnio w sprawie czwartej części serialu Hannibal, twierdząc, że im większa przerwa pomiędzy sezonami, tym więcej widzów czeka na kontynuację (via IndieWire). Powrót serii do życia wydaje się więc coraz bardziej prawdopodobny.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej