Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 listopada 2020, 12:00

autor: Karol Laska

Fantastyczne zwierzęta 3 bez Deppa, ale z nową datą premiery

Po usunięciu Johnny’ego Deppa z obsady Fantastycznych zwierząt twórcy podzielili się z widzami nową datą premiery trzeciej części filmu. Trochę jeszcze na nią poczekamy.

Serwis Variety podaje, że Fantastyczne zwierzęta 3 w końcu pojawiły się w kalendarzu premier z nową datą wejścia do kin. Film obejrzymy 15 lipca 2022 roku, czyli poczekamy na niego około 8 miesięcy dłużej, gdyż początkowo miał on zadebiutować w listopadzie 2021 roku. Opóźnienie nie ma jednak związku z wykluczeniem Johnny’ego Deppa z obsady, choć wiadomo, że sceny z udziałem Grindewalda nie zostały jeszcze nakręcone.

Bądźmy ze sobą szczerzy, kolejne przesunięcie daty premiery nas już raczej nie zaskakuje, ale część z Was jest zapewne zdziwiona wieścią o zakończeniu współpracy z Deppem – ten przecież bardzo podobał się w tej roli widzom. Sprawa nie ma jednak żadnego związku z umiejętnościami aktora, wszystko to konsekwencje jego prywatnych problemów. Od dłuższego czasu bowiem artysta walczy w sądzie ze swoją partnerką, Amber Heard (znaną chociażby z filmu DC Aquaman). Ich związek był ponoć bardzo toksyczny, do sieci wyciekło wiele nagrań kłótni wspomnianej pary.

Przez pewien czas sąd przychylał się Deppowi, bowiem udowodnionych zostało parę aktów przemocy domowej ze strony Heard. Sytuacja uległa drastycznej zmianie, gdy magazyn The Sun rzucił mocne oskarżenia w stronę aktora, nazywając go między innymi „żonobijcą”. Ten postanowił bronić swojego imienia, ale ostatecznie przegrał – i jemu udowodniona została agresja względem drugiej strony.

W związku z całym zamieszaniem wytwórnia Warner Bros. wystosowała prośbę do Deppa. Chciała, aby zrezygnował on dobrowolnie z roli Grindewalda i odsunął się w cień. Aktor co prawda zgodził się na odejście z obsady, ale podzielił się w mediach społecznościowych swoim listem, w którym poinformował internautów o tym, że zamierza walczyć z jego zdaniem nieuzasadnionym wyrokiem sądu.

Dla fanów Fantastycznych zwierząt sprawa ta oznacza tylko tyle i aż tyle, że do roli głównego antagonisty serii zostanie przeprowadzony kolejny casting – któryś z gwiazdorów Hollywood zastąpi więc Johnny’ego Deppa. Reszta ekipy pozostanie jednak nienaruszona, a więc Eddie Redmayne, Katherine Waterston czy Dan Fogler nadal będą nas cieszyć swoją obecnością na ekranie. Dzieło wyreżyseruje David Yates, przy produkcji pomaga także J.K. Rowling.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej