Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 listopada 2020, 13:00

autor: Karol Laska

Internauci nie chcą Amber Heard w Aquamanie 2. Napisali nawet petycję

Amber Heard potwierdziła, że weźmie udział w Aquamanie 2. Nie zgadzają się na to internauci, którzy postanowili nawet zadeklarować swoją złość za pośrednictwem petycji.

Konflikt Johnny’ego Deppa z Amber Heard urósł już do rangi prawdziwej sensacji i jednego z głównych obiektów internetowych dyskusji. Ludzie nie są, delikatnie mówiąc, zachwyceni odejściem aktora z obsady Fantastycznych zwierzą 3 w związku z przegraną rozprawą sądową z brytyjskim dziennikiem The Sun. Wiele osób zwraca swoją złość i frustrację w stronę Amber Heard, która pomimo dowodów na jej agresję względem partnera nadal nie została odstawiona na bok przez hollywoodzkich producentów.

I choć nikt nie pali się do zatrudniania aktorki do nowych filmów, to wytwórnia Warner Bros. nadal milczy, jeżeli chodzi o rolę Heard w kontynuacji Aquamana. Co więcej, sama aktorka zadeklarowała, że weźmie udział w produkcji i jest z tego powodu niezmiernie szczęśliwa (via Entertainment Weekly). Taki stan rzeczy nie podoba się internautom, więc postanowili oni wziąć się do działania. Jedna z użytkowniczek portalu Change, Jeanne Larson, stworzyła więc petycję, której głównym postulatem jest usunięcie Amber Heard z obsady Aquamana 2.

Cyfrowy dokument spotkał się z naprawdę dużym rozgłosem, gdyż na ten moment został on podpisany przez ponad 1,1 miliona ludzi – kwestią czasu wydaje się więc zdobycie liczby docelowej 1,5 miliona głosów. Jest ona otwarta dla wszystkich, a znajdziecie ją tutaj, choć przypominamy, że tego typu fanowskie inicjatywy często zderzają się ze ścianą.

Treść petycji jest dość dosadna i brutalna, gdyż opisuje tak naprawdę większość poważniejszych aktów przemocy domowej względem Johnny’ego Deppa. Jej twórczyni nie chce jednak szokować czy też zrobić na złość Amber Heard, akcja ma na celu podkreślenie tego, że przemoc kobiety względem mężczyzny istnieje i nie powinno się jej jakkolwiek deprecjonować. To na pewno bardzo delikatny temat, o którym powinniśmy rozmawiać w trochę innych okolicznościach, ale jak sami widzimy – Hollywood znów wybuchło na wskutek sensacji i kontrowersji o podłożu prywatnym.