Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2020, 13:10

autor: AlexB

Skyrim - 60 FPS na Xbox Series X/S dzięki modyfikacji

Chcecie zagrać w The Elder Scrolls V: Skyrim na Xboksie Series X bądź S w 60 FPS? Jeśli tak, to możecie zainteresować się fanowską modyfikacją przygotowaną przez użytkownika o pseudonimie Smudgey5000.

Dla wielu graczy jak największa płynność rozgrywki jest kluczowa dla komfortu zabawy, a 60 FPS to absolutne minimum. Niestety w przypadku konsol nie wszystkie produkcje działają w ten sposób, nawet mimo faktu, że sprzęt jest wystarczająco mocny. Przykładem tego może być The Elder Scrolls V: Skyrim. Na szczęście, od czego jest społeczność? Dwa lata temu użytkownik o pseudonimie Smudgey5000 zmodyfikował plik .ini wydania tego popularnego RPG-a od firmy Bethesda na konsolę Xbox One. Wyłączył w nim ograniczenie działania gry do 30 FPS i opcję V-sync. Ta prosta modyfikacja, do której link znajdziecie poniżej, zdobyła sporą popularność. Do dziś ściągnięto ją przeszło 72 tysiące razy. Teraz, dzięki wstecznej kompatybilności, cieszyć się mogą z niej posiadacze Xboksów Series X oraz S. Niestety, jest kilka haczyków.

  1. Modyfikacja Uncap FPS na stronie Bethesda.net

Po pierwsze, niewykluczone, że od czasu do czasu liczba klatek na sekundę osiągniętych tą metodą spadnie, co może dać wrażenie nieprzyjemnego przycięcia. Po drugie, mogą pojawić się pewne błędy w obrazie. Po trzecie, jak donoszą użytkownicy m.in. Reddita, modyfikacja uniemożliwia zdobywanie osiągnięć. Można to jednak obejść włączając mod, uruchamiając grę, a następnie wyłączając ją i dezaktywując fanowski projekt autorstwa Smudgey5000. W ten sposób powinniście móc cieszyć się zarówno z 60 FPS, jak i Achievementów.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że modyfikacja autorstwa Smudgey5000 działa z innymi modyfikacjami mającymi zwiększyć płynność działania The Elder Scrolls V: Skyrim na konsolach Xbox. Fani optymalnej wydajności nie powinni mieć zatem powodów do narzekań.

Skyrim - 60 FPS-ów na Xbox Series X/S dzięki modyfikacji - ilustracja #1
Macie ochotę na kolejną podróż do Skyrim?

Lista modyfikacji dostępnych dla wersji The Elder Scrolls V: Skyrim na Xboksa One i Xboksa Series X/S w ramach wczesnej kompatybilności obejmuje obecnie przeszło 13 tysięcy pozycji. Możecie zobaczyć je wszystkie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona gry The Elder Scrolls V: Skyrim
  2. The Elder Scrolls V: Skyrim – poradniki do gry