Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2020, 13:14

autor: Adrian Werner

Watch Dogs Legion nie dostanie w tym roku trybu multiplayer

Okazuje się, że fani Watch Dogs: Legion na tryb multiplayer poczekają do 2021 roku. W tym tygodniu otrzymają za to patch 2.20.

Firma Ubisoft poinformowała, że zapowiadana aktualizacja wprowadzająca multiplayer Watch Dogs: Legion została opóźniona i ukaże się dopiero w przyszłym roku. Przypomnijmy, że początkowo rozgrywki sieciowe miały zostać dodane 3 grudnia.

Decyzję o opóźnieniu multiplayera podjęto, gdyż obecnie priorytetem dla deweloperów jest usunięcie problemów w trybie dla pojedynczego gracza. Pierwsze efekty zobaczymy dzięki nowej aktualizacji, oznaczonej numerem 2.20, która ukaże się w tym tygodniu na PC, Xboksie One, Xboksie Series X/S i PlayStation 4 (edycja na PS5 zadebiutowała już 19 listopada). Na wszystkich platformach sprzętowych patch ma naprawić błędy związane z zapisem stanu gry. Przykładowo, save’y mają nie ulegać już uszkodzeniu i mamy nie tracić postępów po przerwaniu rozgrywki w misji Borough Uprising.

Na konsolach i PC mają zostać ograniczone niedoróbki powodujące zawieszenie się gry. Dodatkowe zmiany szykowane są jednak tylko dla wersji komputerowej. Dzięki aktualizacji 2.20 gracze pecetowi wreszcie będą mogli wykonywać ręcznie save’y. Ponadto zaimplementowane zostaną poprawki optymalizacji wykorzystania procesora, dzięki czemu osoby z mocnymi konfiguracjami mają zobaczyć wzrost wydajności w trybie DirectX 12.

Opóźnienie premiery multiplayera smuci, ale skoncentrowanie się na naprawianiu trybu dla pojedynczego gracza wydaje się dobrym pomysłem. Gra wciąż pozostawia sporo do życzenia pod względem technicznym, a użytkownicy narzekają na słabą wydajność oraz problemy z save’ami.

Przypomnijmy, że Watch Dogs: Legion zadebiutowało 29 października na PC, Xboksie One, PS4 oraz w streamingowej usłudze Google Stadia. Na Xboksie Series X/S gra ukazała się 10 listopada, a na PS5 wydano ją wraz z debiutem konsoli, czyli 12 listopada w USA i 19 listopada w Polsce.

  1. Oficjalna strona gry Watch Dogs: Legion
  2. Recenzja gry Wach Dogs Legion – bardzo bezpieczna i grzeczna rewolucja
  3. Watch Dogs: Legion – poradnik do gry