Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2020, 21:10

autor: Karol Laska

Watch Dogs: Legion - crossover z Assassin’s Creed, darmowy multiplayer i inne szczegóły

Firma Ubisoft podzieliła się dwoma nowymi zwiastunami gry Watch Dogs: Legion – jeden z nich to kolejne wprowadzenie do fabuły, a drugi przedstawia popremierowy rozwój produkcji, szczególnie trybu multiplayer.

Do premiery Watch Dogs: Legion pozostało już tylko parę tygodni, a Ubisoft wykłada kolejne karty na stół. I co tu dużo mówić, gra va banque. W sieci pojawiły się dwa trailery. Pierwszy jest typowo fabularny oraz mocno filmowy, ale tak naprawdę nie umywa się do drugiego, w którym twórcy zasypali nas dodatkową treścią mającą pojawić się po premierze. Nawiasem mówiąc, mieliśmy okazję ponownie ograć tytuł. Napisaliśmy o nim parę zdań w naszym nowym artykule.

Wszelkie nowości dotyczą między innymi trybu wieloosobowego, a ten pojawi się w formie aktualizacji 3 grudnia 2020 roku. Będziemy mogli zwiedzać postbrexitowy Londyn wraz ze swoimi znajomymi, wykonując specjalnie przygotowane misje kooperacyjne, stawiające na pracę zespołową. W jednej grupie będą mogły się znajdować maksymalnie 4 osoby.

Ponadto twórcy umożliwią na starcie graczom walki w deathmatchu. Będziemy mogli jednak sterować nie ludźmi, a mechanicznymi pająkami z wbudowanymi działkami, więc będzie to raczej minigierka aniżeli angażujący, autonomiczny tryb na wiele godzin zabawy. Deweloperzy zapewniają jednak, że w przyszłości pojawi się więcej różnorodnych wariantów PvP.

Ubisoft obiecuje, że zbliżające się aktualizacje będą w pełni darmowe i znajdziemy w nich między innymi więcej postaci z unikalnymi zdolności, kolejne zestawy misji, a także tryb New Game Plus, pozwalający na rozpoczęcie gry od nowa z zachowaniem swoich osiągnięć i postępów z poprzedniej rozgrywki.

Najbardziej zaskakuje chyba zawartość Season Passa, bo ten zaoferuje nam nowy wątek fabularny zatytułowany Watch Dogs: Legion – Bloodline, w którym będziemy mogli zagrać protagonistą pierwszej części serii, Aidenem Pearce’em, a także jednym z bohaterów z „dwójki”, Wrenchem. Dołączą do nich dwie całkowicie nowe postacie – Mina dysponująca zdolnością kontroli umysłów, a także Dracy, czyli członkini zakonu asasynów. Tak, dobrze przeczytaliście – dochodzi do kolejnego crossoveru Assassin’s Creed z Watch Dogs, tym razem bardziej ambitnego.

Tytuł zadebiutuje 29 października 2020 roku na pecetach, PlayStation 4 i Xboksie One. Półtora tygodnia później, to jest 10 listopada, pojawi się na Xboksie Series X/S (wraz z jego premierą). Sytuacja wygląda analogicznie w przypadku konsoli PlayStation 5 – gra ukaże się na niej 12 listopada (dopiero 19 listopada w Polsce).