Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2021, 11:41

Pies z Fallouta 4 nie żyje; jeden z twórców oddał hołd Ochłapowi

Społeczność graczy straciła właśnie jednego ważnego członka. Mowa tu o River, czyli psie, który posłużył za model dla Ochłapa z Fallouta 4. Jeden z twórców gry pożegnał ją wspominając o jej wyjątkowo przyjaznym charakterze i wpływie, jaki miała na produkcję.

W SKRÓCIE:
  • Zmarła River, czyli pierwowzór Ochłapa z Fallouta 4.
  • Jeden z twórców gry oddał jej swoisty hołd wspominając o jej przyjaznym charakterze.
  • Zdradził też, jaki wpływ River miała na finalny wygląd produkcji.

Nadszedł dzień, w którym niestety musimy pożegnać kolejnego członka społeczności związanej z grami. Tym razem nie chodzi jednak o jej ludzkiego przedstawiciela, lecz zwierzęcego. Mowa tu o River, która posłużyła za model Ochłapa w Fallout 4. Swoisty hołd oddał jej Joel Burgess, czyli jeden z pracowników Bethesdy, który brał udział w tworzeniu gry.

Burgess wspomniał również, jaki wpływ River miała na projekt psiego towarzysza. Podczas spacerów często wybiegała ona naprzód, by sprawdzić drogę, po czym oglądała się za siebie i czekała cierpliwie na właścicieli. Chcąc ich uszczęśliwić przynosiła im również „prezenty” w postaci np. dużych kłód. Oba te zachowania zostały w pewien sposób przeniesione do gry.

Na wybór River do roli Ochłapa wpłynął jednak przede wszystkim jej charakter. Twórca wyznał, że w trakcie poszukiwań odpowiedniego owczarka niemieckiego znaleziono bardzo wiele groźnie wyglądających zwierząt. River była za to wesoła i przyjazna, co okazało się decydującym czynnikiem przy wyborze psa. Ostatecznie użyczyła ona twórcom zarówno swojego wyglądu, jak i ruchów oraz głosu.

Po latach możemy uznać, że wybór River był słuszny. Ochłap stał się jednym z najbardziej lubianych towarzyszy w Fallout 4. Pomimo braku związanych z nim osobistych questów, czy dialogów zjednał sobie sympatię graczy na całym świecie. Świadczy o tym również popularność modyfikacji Everyone’s best friend, która pozwala na przemierzanie postapokaliptycznych pustkowi w towarzystwie zarówno tradycyjnych towarzyszy, jak i Ochłapa. Od czasu premiery gry pobrano ją bowiem ponad półtora miliona razy.