Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 czerwca 2021, 12:55

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Harrison Ford kontuzjowany na planie Indiany Jonesa 5

Podczas kręcenia zdjęć do Indiany Jonesa 5 Harrison Ford doznał urazu barku. Na razie nie wiadomo, czy cała sytuacja wpłynie na datę premiery filmu.

Jak się okazuje, nawet najwięksi idole są ludźmi. Harrison Ford doznał kontuzji barku podczas kręcenia filmu Indiana Jones 5. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz gwiazdora, ale nie jest to pierwsza sytuacja, gdy Ford ma problemy zdrowotne podczas produkcji filmów. W przeszłości był poważnie kontuzjowany w czasie kręcenia Indiany Jonesa i Świątyni Zagłady, a także uszkodził nogę na planie Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy. Mimo takiego obrotu spraw, reżyser James Mangold będzie kontynuował zdjęcia bez Forda, o czym poinformował rzecznik Disneya.

Podczas prób do sceny walki Harrison Ford doznał urazu barku. Produkcja będzie kontynuowana, podczas gdy (Ford – dop. red.) przejdzie pierwszą diagnostykę, a harmonogram zdjęć zostanie odpowiednio zaktualizowany w nadchodzących tygodniach.

Produkcja Indiany Jonesa 5 rozpoczęła się na początku czerwca w Wielkiej Brytanii. Nie znamy szczegółów fabuły kontynuacji, ale obok powracającego do kultowej roli 79-letniego Forda zobaczymy Phoebe Waller-Bridge (Fleabag) i Madsa Mikkelsena (Hannibal, Na rauszu).

Premiera kolejnej części przygód zawadiackiego archeologa była przekładana już parę razy. Indiana Jones 5 ma trafić do kin 29 lipca 2022 roku, czyli niemal 15 lat po debiucie ostatniej części serii (Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki). Mamy nadzieję, że kontuzja Harrisona Forda nie opóźni premiery filmu, a sam aktor szybko wróci do pełnej sprawności.

  1. Indiana Jones 5 niczym Irlandczyk. Harrison Ford zostanie komputerowo odmłodzony
  2. Indiana Jones 5 ma znakomity scenariusz w opinii Madsa Mikkelsena