filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 czerwca 2021, 13:15

autor: Karol Laska

Indiana Jones 5 niczym Irlandczyk. Harrison Ford zostanie komputerowo odmłodzony

Na podstawie nowych zdjęć z planu filmu Indiana Jones 5 można stwierdzić, że przynajmniej w niektórych scenach Harrison Ford zostanie odmłodzony przy użyciu komputerowych efektów specjalnych.

Od kilku dni trwają zdjęcia do piątej części serii Indiana Jones. Wiemy, że do tytułowej roli powróci Harrison Ford, i to właśnie jego możemy oglądać na najnowszych fotografiach z planu opublikowanych przez serwis Daily Mail. Możecie ich znaleźć na wspomnianym portalu całkiem sporo i radzimy Wam przyjrzeć się im dokładnie, gdyż zawarte na nich detale zapowiadają dość ważną decyzję technologiczną twórców.

Spójrzcie przede wszystkim na twarz Forda. Znajdują się na niej charakterystyczne kropki, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak wysypka. Nic bardziej mylnego – są to bowiem specjalne punkty referencyjne dla ekspertów od efektów specjalnych, które pomagają zwykle w odmłodzeniu wybranej postaci. Podobna sytuacja miała miejsce w Irlandczyku Martina Scorsese, kiedy to technologicznej rewitalizacji ulegli Robert de Niro, Al Pacino oraz Joe Pesci. Teraz do tego zacnego grona dołączy zapewne Harrison Ford.

Jeżeli więc zastanawialiście się, jak poradzi sobie na ekranie 78-letni aktor i czy nie będzie po nim widać tegoż jakże godnego wieku, to teraz przynajmniej wiecie, że magia efektów komputerowych pokaże nam nieco młodszą wersję Indiany Jonesa. Gorzej może być jednak ze zwinnością, bowiem CGI nie przykryje mniejszej mobilności Forda (pamiętamy przecież komiczną scenę z Irlandczyka, kiedy to de Niro starczymi kopnięciami dręczy sklepikarza). Należy więc mieć nadzieję, że dublerzy i kaskaderzy pokażą klasę.

Indiana Jones 5 zadebiutuje w kinach na całym świecie 29 lipca 2022 roku. W rolach głównych zobaczymy, oprócz Forda, Madsa Mikkelsena i pokazanego na powyższych zdjęciach Toby’ego Jonesa. Za reżyserię odpowiada James Mangold.

  1. Indiana Jones 5 ma nowego, doświadczonego reżysera
  2. Były scenarzysta Indiany Jonesa 5: „Nowy reżyser zasługuje na szansę”

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej