Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 czerwca 2021, 12:30

autor: Karol Laska

Indiana Jones 5 zacznie się kręcić za kilka dni. Są pierwsze zdjęcia z planu

Już niedługo ruszy produkcja filmu Indiana Jones 5 w reżyserii Jamesa Mangolda. Aktualnie część ekipy pracuje nad przygotowaniem scenografii. Postęp tychże działań można zobaczyć na pierwszych zdjęciach z planu.

Proces preprodukcyjny filmu Indiana Jones 5 trwa już od dobrych kilku lat (od 2016 roku), ale chyba w końcu zbliża się jego kres. Zdjęcia mają rozpocząć się za niecały tydzień, a najlepszym tego dowodem są pierwsze fotografie z planu, które zaczęły spływać do sieci. Co prawda pokazują one dopiero wybrane elementy scenografii w trakcie konstrukcji, a także nadmorskie plenery, na których niedługo zjawi się cała ekipa filmowa, ale hej – to już coś. Zresztą rzućcie okiem (materiały zostały udostępnione na Reddicie przez użytkownika Switzerland_Forever).

Indiana Jones 5 zacznie się kręcić za kilka dni. Są pierwsze zdjęcia z planu - ilustracja #1
Źródło: Reddit
Indiana Jones 5 zacznie się kręcić za kilka dni. Są pierwsze zdjęcia z planu - ilustracja #2
Źródło: Reddit

Nadmorskie krajobrazy, ruiny imponująco wyglądającej wieży i mnóstwo materiałów budowlanych – oczywiście, że te rzeczy nie mówią nam za wiele, ale najważniejszy jest sam fakt istnienia, bo ten wykazuje, że Indiana Jones 5 zbliża się do nas małymi, lecz w miarę pewnymi krokami. Seria powróci po przeszło 13 latach przerwy, choć mamy nadzieję, że najnowszy film nie pójdzie śladami Królestwa Kryształowej Czaszki i zapewni nam nieco bardziej atrakcyjne oraz logiczne widowisko.

O odpowiedni poziom filmu zadba nowy reżyser, James Mangold – autor takich hitów jak Logan: Wolverine czy Le Mans ’66. Ojciec marki, Steven Spielberg, będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego. W rolach głównych zobaczymy niezastąpionego Harrisona Forda oraz Madsa Mikkelsena, świeżo upieczonego członka obsady.

Indiana Jones 5 zadebiutuje w kinach na całym świecie 29 lipca 2022 roku. Zakładając więc, że zdjęcia ruszą w ciągu kilku dni, twórcy będą mieli nieco ponad rok na nakręcenie dzieła oraz jego postprodukcję (montaż, a także dopieszczenie komputerowych efektów specjalnych).

  1. Indiana Jones 5 ma nowego, doświadczonego reżysera
  2. Były scenarzysta Indiany Jonesa 5: „Nowy reżyser zasługuje na szansę”