Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2021, 13:19

autor: Ness

Otwarty świat, kreator postaci oraz dynamiczny system pogody - podsumowanie informacji o Elden Ring

Bandai Namco, czyli wydawca oczekiwanego przez wielu Elden Ring, podzielił się paroma informacjami na temat najnowszej produkcji From Software.

Zapowiedź Elden Ring, czyli najnowszej gry studia From Software, była jednym z najchętniej komentowanych momentów czwartkowego Summer Game Fest. Wydawca gry, Bandai Namco, podzielił się paroma ciekawymi szczegółami dotyczącymi produkcji, która będzie miała swoją premierę 21 stycznia 2022 roku.

Dzieło tworzone we współpracy z George’em R.R. Martinem to największa z dotychczasowych produkcji autorów serii Dark Souls. Świat Elden Ring jest ogromny, a gracz będzie miał możliwość swobodnego poruszania się po nim. Jednak gra będzie kontynuowała tradycję zapoczątkowaną przez Soulsy, a mianowicie lokacje w niej będą ze sobą ściśle połączone, więc eksploracja może dostarczyć wiedzy o potrzebnych skrótach oraz tajnych ścieżkach.

Po raz pierwszy gra From Software będzie posiadać system dynamicznie zmieniającej się pogody. W poprzednich produkcjach, na przykład w Dark Souls czy Bloodborne, takie czynniki jak pory dnia czy fazy księżyca były determinowane przez skrypt. W Elden Ring warunki pogodowe będą zmienne, jednak nie wiadomo, czy będzie miało to większy wpływ na rozgrywkę.

Ostatnia gra From Software, czyli Sekiro, miała odgórnie stworzonego bohatera. W nadchodzącej produkcji powróci kreator postaci. Ponadto, wzorem wielu poprzednich dzieł studia, na swojej drodze spotkamy niezależne jednostki o bogatej przeszłości. Mogą zarówno pomóc graczowi w jego podróży, jak i być kolejną przeszkodą do pokonania.

Elden Ring pojawi się na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xboksach One i Series X|S. Gracze, którzy zakupią ten tytuł na PS4 lub XOne, a później wejdą w posiadanie konsoli nowej generacji, otrzymają odpowiednią aktualizację za darmo.

E3 2021