Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 maja 2021, 13:06

autor: Miłosz "Miłosz Piotrowski" Piotrowski

Indiana Jones 5 ma znakomity scenariusz w opinii Madsa Mikkelsena

Niedawno okazało się, że Mads Mikkelsen dołączy do obsady nowego filmu o przygodach Indiany Jonesa. Teraz dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat udziału aktora w tym projekcie.

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że Mads Mikkelsen wystąpi w filmie Indiana Jones 5 obok Phoebe Waller-Bridge i Harrisona Forda. Teraz Duńczyk udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat scenariusza tej produkcji i podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi projektu.

W ostatnich latach Mads Mikkelsen stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów na świecie, a jego nazwisko pojawiało się w napisach końcowych wielu ogromnych produkcji. Współpracował z Marvelem oraz wystąpił w jednej z części serii Gwiezdne wojny, mimo to nie zapomina o bardziej ambitnych produkcjach, takich jak chociażby nominowany do Oscara duński dramat pod tytułem Na rauszu, w którym zagrał główną rolę. Niedawno dowiedzieliśmy się także, że Mads Mikkelsen zastąpi Johnny’ego Deppa w roli Grindelwalda w cyklu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

Teraz zaś Duńczyk dołączył do obsady filmu Indiana Jones 5 w reżyserii Jamesa Mangolda. Będzie to pierwszy raz, kiedy obraz opowiadający o słynnym poszukiwaczu przygód nie będzie reżyserowany przez Stevena Spielberga (będzie on jedynie producentem). Mads Mikkelsen udzielił niedawno wywiadu na temat innej produkcji z jego udziałem zatytułowanej Jeźdźcy Sprawiedliwości, jednak przy okazji poruszył także wątek swojej roli w Indiana Jones 5.

Jestem tym bardzo, bardzo podekscytowany… Niedawno ponownie obejrzałem film Poszukiwacze zaginionej Arki, jest bardzo dobrze zrobiony i czarujący, to świetnie opowiedziana historia. Więc tak, to wielki zaszczyt być częścią tej serii, przy której dorastałem… Jestem w szczęśliwej sytuacji, ponieważ pozwolili mi przeczytać scenariusz wcześniej. I tak, to było wszystko, czego sobie życzyłem, więc to było po prostu świetne. – powiedział Mads Mikkelsen.

Duński aktor wypowiedział się także na temat swojego udziału w procesie kreacji granej przez niego postaci w nadchodzącym filmie o przygodach Indiany Jonesa oraz o tym jak postrzega tę serię.

Myślę, że zaproszono mnie do stworzenia postaci, myślę, że każdy tego chce. Dlatego wybierają aktorów, o których sądzą, że mogą wymyślić pewne rzeczy i będzie to współpraca, jak zawsze. Co ciekawe, znowu trochę jak w Jeźdźcach Sprawiedliwości, w Indiana Jonesie również jest coś w rodzaju mieszanki gatunkowej. Jest coś, co jest trochę większe niż życie, to prawie powrót do lat trzydziestych i klimatu Petera Lorre'a, a potem masz Indianę Jonesa, który jest w pewnym sensie prostym mężczyzną. Mimo to produkuje wiele zabawnych i interesujących rzeczy, ale w niektórych z tych filmów występują różne gatunki postaci. – powiedział Mads Mikkelsen.

Produkcja filmu Indiana Jones 5 ma wystartować w lecie, a premiera filmu zaplanowana jest na 29 lipca 2022 roku.