Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2021, 09:33

Steam Summer Sale przemeblowało listę bestsellerów serwisu

Steam Summer Sale doprowadziło do wielkich zmian w zestawieniu największych bestsellerów serwisu Valve. Wszystkie gry w top 10 to produkcje biorące udział w wyprzedaży.

W SKRÓCIE:
  1. zeszły tydzień na Steamie należał do przecenionych gier,
  2. w pierwszej dziesiątce bestsellerów nie ma ani jednej produkcji za pełną cenę,
  3. liderem sprzedaży było Sea of Thieves.

Jak w każdy poniedziałek studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam poprzedniego tygodnia. Za sprawą letniej wyprzedaży pierwsza dziesiątka została kompletnie przemeblowana. Wypadła z niej większość hitów, które w czerwcu zajmowały topowe pozycje, bo gracze wykorzystali atrakcyjne przeceny, aby przewietrzyć listy życzeń.

Na pierwszym miejscu znalazło się Sea of Thieves. To jeden z zaledwie dwóch przypadków w top 10 (drugi to It Takes Two), który obecny był w poprzednim zestawieniu. 33-procentowa przecena w połączeniu z dodaniem do gry nowej zawartości (w tym samego Jacka Sparrowa) sprawiły, że produkcja jest na fali. Widać to również po wynikach aktywności. W czerwcu liczba graczy bawiących się w najgorętszych momentach dnia była o 42,9% wyższa niż w maju.

Pozostałe pozycje w pierwszej dziesiątce to głównie starsze przeboje. Na drugim miejscu znalazło się Sekiro: Shadows Die Twice, a na trzecim Horizon: Zero Dawn - Complete Edition.

Gracze masowo skorzystali także z przecen Rust, Playerunknown's Battlegrounds oraz Halo: The Master Chief Collection, co pozwoliło tym grom na powrót do top 10 bestsellerów po dłuższej nieobecności na liście. Doskonale radzi sobie również Forza Horizon 4. Ta gra wyścigowa zajęła dwie pozycje w zestawieniu, gdyż Valve odrębnie liczy każdą edycję. Niestety, nie uściślono, którą lokatę zajęło wydanie deluxe, a którą standardowe.

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

Tym razem w zestawieniu podajemy także jak dużą przecenę oferują dane tytuły w ramach Steam Summer Sale, aby lepiej zobrazować wpływ tych promocji na listę bestsellerów.

#

Produkt:

1.

Sea of Thieves (przecena o 33%)

2.

Sekiro: Shadows Die Twice (przecena o 50%)

3.

Horizon: Zero Dawn - Complete Edition (przecena o 40%)

4.

Forza Horizon 4 (przecena o 50%)

5.

Halo: The Master Chief Collection (przecena o 50%)

6.

Valve Index VR Kit

7.

Playerunknown's Battlegrounds (przecena o 50%)

8.

Rust (przecena o 50%)

9.

Forza Horizon 4 (przecena o 50%)

10.

It Takes Two (przecena o 25%)