Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2021, 18:30

autor: hexx0

Warhammer Online: Return of Reckoning od ponad 7 lat żyje dzięki fanom

Return of Reckoning, tworzona przez fanów i dostępna w fazie alfa kontynuacja gry MMORPG Warhammer Online: Age of Reckoning, której serwery zamknięto w 2013 roku, wciąż jest wzbogacana o nową zawartość i stanowi nie lada gratkę dla miłośników Starego Świata.

Pamiętacie Warhammer Online: Age of Reckoning? To gra MMORPG stworzona w studiu Mythic i wydana przez Electronic Arts. 18 września 2008 roku odbyła się jej premiera, natomiast dokładnie pięć lat i trzy miesiące później – ze względu na wygaśnięcie umowy licencyjnej – jej serwery wyłączono. A choć pojawił się pomysł, aby Stary Świat pozostał dostępny w szczątkowej formie, z planów tych nic nie wyszło. Zupełnie inny okazał się los Return of Reckoning, fanowskiej kontynuacji gry, będącej reimplementacją protokołu Warhammera Online (co oznacza, że nie wykorzystuje ona oryginalnego kodu serwera). Prace nad projektem ruszyły niemal od razu po zamknięciu Age of Reckoning, bo w styczniu 2014 roku, i trwają do dziś. Tytuł wciąż pozostaje w fazie alfa, ale jest całkowicie darmowy, zawiera wiele nowych treści i pozwala na dziesiątki godzin dobrej zabawy.

Powyżej możecie zobaczyć najnowszy trailer Return of Reckoning. Twórcy chwalą się w nim 24 unikalnymi klasami postaci należącymi do 6 różnych ras, rozbudowanymi umiejętnościami craftingu, a także cotygodniowymi eventami PvP, które rozgrywają się na 30 otwartych mapach. W grze nie brakuje również lochów oferujących starcia PvE. Oprawa graficzna nie robi może obecnie zbyt wielkiego wrażenia – produkcja liczy w końcu ponad dekadę – ale oddanie, z jakim autorzy Return of Reckoning wprowadzają nową zawartość i kolejne poprawki, już tak. Dość powiedzieć, że patche pojawiają się kilka razy na miesiąc, a jutro, w poniedziałek 28 czerwca, startuje drugi sezon rankingowy.

O popularności fanowskiego MMORPG w świecie Warhammera świadczą też liczby – w chwili pisania tej wiadomości na serwerze Martyrs Square gra ponad 1100 osób. Natomiast powyższe wideo w ciągu dwóch i pół tygodnia obejrzano na platformie YouTube prawie 170 tysięcy razy, a internauci zostawili pod nim 700 komentarzy. Wiele osób chwali twórców za nieustający rozwój Return of Reckoning, a niektóre z nich twierdzą wręcz, że jest to najlepsze sieciowe RPG, jakie kiedykolwiek powstało (choć do popularności takiego World of Warcraft bardzo mu daleko).

Jeśli i Wy chcecie posmakować przygód w Starym Świecie, nic trudnego. Tutaj znajdziecie instrukcję do pobrania i zainstalowania Return of Reckoning. A jeśli już gracie bądź graliście w tę fanowską produkcję, dajcie znać, jak Wam się ona podoba(ła) i czy chcielibyście, aby marka Warhammer doczekała się nowego pełnoprawnego MMORPG.