Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2021, 11:24

Apex Legends zaatakowane przez hakerów ratujących Titanfall

W weekend hakerzy mocno utrudnili życie fanom Apex Legends. Cel akcji był jednak nietypowy, gdyż chodziło o zwrócenie uwagi na fatalną sytuację gry Titanfall.

W SKRÓCIE:
  • w weekend granie w Apex Legends było utrudnione z powodu ataku hakerskiego,
  • cała akcja miała na celu zwrócenie uwagi na fatalną sytuację pierwszego Titanfalla,
  • TF1 jest obecnie praktycznie niegrywalne z powodu ataków hakerskich i botów, a mimo to EA nadal sprzedaje tę grę,
  • studiu Respawn Entertainment udało się już przywrócić pełną funkcjonalność w Apex Legends.

W miniony weekend serwery Apex Legends stały się celem nietypowego ataku hakerskiego. Jego celem było uratowanie pecetowej wersji gry Titanfall, czyli wcześniejszej produkcji studia Respawn Entertainment.

Wielu graczy Apex Legends nie mogło się bawić w weekend, gdyż playlisty zapełniły się fałszywym trybem „Savetitanfall.com” z opisem „TF1 jest atakowane, więc teraz również Apex będzie”. Użytkownicy mieli duże problemy z dołączaniem do kolejek czekających na rozgrywkę, a ci, którym to się udało, po zakończeniu meczu często otrzymywali wiadomość zachęcającą do odwiedzenia wspomnianej strony.

Studiu Respawn Entertainment kilka godzin temu udało się wreszcie przywrócić prawidłowe działanie Apex Legends. Deweloperzy zapewnili jednocześnie, że podczas ataku hakerskiego nie doszło do wycieku danych graczy. Nie skomentowali za to samej akcji, ani obecnego stanu pierwszego Titanfalla.

Wspomniana strona Savetitanfall.com działa już od dłuższego czasu – otwarto ją na wiele miesięcy przed atakiem hakerskim, więc nie można zakładać, że jej właściciele odpowiedzialni są za weekendowe problemy.

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi społeczności na fatalną sytuację pierwszego Titanfalla. Od kilku lat produkcja jest praktycznie niegrywalna. Z powodu ataków hakerskich serwery najczęściej nie działają, a gdy są funkcjonalne, lobby są zapełniane spamującymi botami. Co pewien czas sytuacja ulega poprawie (np. po tym, jak w kwietniu autorzy obiecali rozwiązanie tych problemów), ale tylko na krótko, aby szybko powrócić do poprzedniego stanu.

Graczy dodatkowo denerwuje fakt, że Titanfall nadal jest sprzedawane. To gra wyłącznie do rozgrywek multiplayer, więc w praktyce firma Electronic Arts utrzymuje w dystrybucji kompletnie zepsuty produkt. Tak było, gdy projekt był wyłącznie w ofercie serwisu Origin, a po wydaniu tytułu na Steamie w zeszłym roku sytuacja nie uległa poprawie. W sklepie studia Valve tylko 11% z ocen użytkowników z ostatnich 30 dni jest pozytywnych, co kategoryzowane jest jako „przytłaczająco negatywny odbiór gry”, a forum jest pełne wiadomości wściekłych graczy.

  1. Strona savetitanfall.com
  2. Recenzja gry Titanfall - dynamicznego FPS-a twórców serii Call of Duty
  3. Titanfall - poradnik do gry