Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2021, 11:31

autor: Iltutmiś

Twórcy Metro Exodus pracują nad nową marką AAA

Premiera Metro Exodus miała miejsce w 2019 roku. Od tego czasu, twórcy z 4A Games nie próżnowali. Wszystkie gwiazdy na niebie wskazują, że trwają prace nie tylko nad kolejną odsłoną Metro, ale również nad nową marką gier wideo.

W SKRÓCIE:

  • Ruszają prace nad nową marką gier od 4A Games.
  • Rozpoczęto nabór pracowników, których zadaniem będzie tworzenie nowej serii.
  • Gra będzie oparta na autorskim silniku studia.

Metro Exodus uzyskało bardzo dobre oceny. Ukraińskie studio, które tworzy gry w uniwersum autorstwa Dmitrija Głuchowskiego, po raz kolejny znalazło się w centrum uwagi. Twórcy nie spoczęli na laurach i jeszcze nim trzecia część serii trafiła na Steam (wcześniej była przez rok tytułem ekskluzywnym Epic Games Store) zabrali się do pracy nad kolejnym tytułem. 4A Games, we współpracy z Saber Interactive, zamierza stworzyć spin-off serii zawierający elementy trybu multiplayer.

Szukasz pracy? Zapisz się do 4A Games

Wróćmy jednak do tematu. Od niedawna na stronie 4A Games można spotkać całą paletę nowych ofert pracy związanych z powiększaniem zespołu w celu utworzenia nowej marki gier AAA. Jak na razie pewne jest jedynie to, że będzie to oddzielna od Metro marka projektowana na autorskim silniku studia, a spotkamy w niej m.in. pojazdy, broń, specjalnie zaprojektowane stwory oraz wyjątkowo interaktywne środowisko, które będzie reagować na nasze akcje. Wszystko to brzmi tak, jakby Ukraińcy odpowiedzialni za Metro planowali utrzymać pozycję twórców konkurencyjnych gier dla choćby nadchodzącego S.T.A.L.K.E.R. 2.

Twórcy Metro Exodus pracują nad nową marką AAA - ilustracja #1
Zespół 4A Games rozpoczął rekrutację nowych pracowników.

Wszystko jest możliwe, aczkolwiek trzeba pamiętać, że 4A Games jest dopiero na etapie zbierania zespołu. Ich oryginalnej produkcji raczej nie przyjrzymy się w nadchodzących miesiącach, a uwagę graczy ściągną na siebie wspomniane Metro 4, mający premierę w kwietniu S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, czy zapowiadany od dłuższego czasu Atomic Heart.

Poniżej znajdziecie najnowszy trailer edycji rozszerzonej Metro Exodus:

Trailer Metro Exodus Enhanced