Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Atomic Heart (PC)

Atomic Heart

FPS, w którym trafiamy do retrofuturystycznej wersji Związku Radzieckiego. W Atomic Heart wcielamy się w tajnego agenta, a naszym zadaniem jest zbadanie sekretnej placówki, z którą utracono łączność.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | elementy RPG | indie | alternatywna historia | strzelanki

Okładka Atomic Heart (PC)

producent: Mundfish

wydawca: Mundfish

Strona oficjalna

data premiery gry:

2020

PC PS4 XONE

Atomic Heart jest strzelanką FPP, opracowaną przez niezależne rosyjskie studio Mundfish. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC, PS4 i XONE.

Fabuła

Akcja Atomic Heart toczy się w alternatywnej, retrofuturystycznej wersji Związku Radzieckiego. Głównym bohaterem jest P-3, czyli tajny agent wysłany do sekretnej placówki o numerze 3826 w celu odkrycia powodów nagłego zerwania łączności z jej personelem. Po dotarciu na miejsce protagonista odkrywa, że obecne tam maszyny zbuntowały się przeciwko ludziom; na domiar złego po obiekcie wałęsają się hordy żywych trupów, będące owocem eksperymentu przeprowadzonego przez doktora Stockhausena. O tym, co dokładnie się tu wydarzyło, bohater dowiaduje się w trakcie plądrowania zakamarków placówki.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, PS4 i XONE Atomic Heart akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Podczas rozgrywki przemierzamy zarówno sam obiekt, jak i okalające go tereny. Oczywiście istotną rolę odgrywa walka z adwersarzami (lub przemykanie w ukryciu); mamy do dyspozycji bogaty arsenał broni białej oraz palnej, który dodatkowo możemy modyfikować. Oprócz szeregowych przeciwników na naszej drodze stają potężni bossowie.

Kwestie techniczne

Atomic Heart działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Autorom udało się wykorzystać możliwości tego silnika graficznego, dzięki czemu sfera wizualna prezentuje wysoką jakość; uwagę przykuwają zwłaszcza lokacje bogate w detale, oryginalne projekty przeciwników oraz widowiskowe animacje wykańczania wrogów (tak zwane „finishery”). Na osobną wzmiankę zasługuje unikalny soundtrack wyraźnie inspirowany rosyjską muzyką ludową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Gry podobne do Atomic Heart

Wymagania wiekowe Atomic Heart

18+

Wymagania sprzętowe Atomic Heart

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 22 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4460 2.7 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 260X lub lepsza, 22 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit

Strzelanka RPG Atomic Heart powstaje w bólach; prezes studia nie ma pojęcia o tworzeniu gier
Strzelanka RPG Atomic Heart powstaje w bólach; prezes studia nie ma pojęcia o tworzeniu gier

wiadomość29 stycznia 2019

Niepokojące wieści docierają do nas z Moskwy, gdzie studio Mundfish pracuje nad Atomic Heart – FPS-em wyglądającym niczym hybryda Dooma i BioShocka, której akcję osadzono w Związku Radzieckim. Prace nad projektem nie idą podobno tak, jak powinny… co jest tylko wierzchołkiem istnej góry lodowej trapiących go problemów.

Zobacz 10 minut rozgrywki z dziwnego FPS-a Atomic Heart
Zobacz 10 minut rozgrywki z dziwnego FPS-a Atomic Heart

wiadomość25 stycznia 2019

W sieci pojawił się dziesięciominutowy film prezentujący rozgrywkę w Atomic Heart – nietypowej pierwszoosobowej strzelance z elementami RPG autorstwa moskiewskiego studia Mundfish.

Atomic Heart - nowe wideo pokazuje zalety ray tracingu
Atomic Heart - nowe wideo pokazuje zalety ray tracingu

wiadomość28 października 2018

Mundfish wypuściło zapis dema technologicznego retrofuturystycznego FPS-a Atomic Heart, które koncentruje się na pokazaniu zalet ray tracingu.

Poznajcie Atomic Heart – „sowiecką” hybrydę Dooma i BioShocka
Poznajcie Atomic Heart – „sowiecką” hybrydę Dooma i BioShocka

wiadomość8 maja 2018

Jeszcze w tym roku rosyjskie studio Mundfish chce nas zabrać w podróż do alternatywnej, futurystycznej wersji Związku Radzieckiego. W Atomic Heart odwiedzimy tajną placówkę, której pracownicy poczuli na własnej skórze skutki apokalipsy zombie i buntu maszyn.

PC
PS4
XONE