Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2020, 12:46

autor: Frozen

Wyciekły informacje o Vampire: The Masquerade Battle Royale

W sieci pojawiły się materiały z tworzonej przez studio Sharkmob niezapowiedzianej produkcji typu battle royale osadzonej w uniwersum Vampire: The Masquerade.

W SKRÓCIE:
  • anonimowy użytkownik forum 4chan twierdzi, że studio Sharkmob tworzy grę typu battle royale w uniwersum Vampire: The Masquerade;
  • jako dowód pokazuje materiały wideo z fragmentami rozgrywki;
  • na stronie internetowej studia Sharkmob możemy przeczytać, że firma rzeczywiście pracuje nad niezapowiedzianym projektem na licencji klasycznej, kultowej marki.

Na forum 4chan pojawił się wysyp informacji na temat nowej niezapowiedzianej produkcji typu battle royale osadzonej w uniwersum gry fabularnej Wampir: Maskarada. Wiarygodności przeciekowi dodaje fakt, że anonimowe źródło poparło swoje doniesienia materiałami wideo prezentującymi faktyczne fragmenty rozgrywki. Przykładowe screeny możecie zobaczyć poniżej, zaś filmiki źródłowe znaleźć można na specjalnym koncie Google Drive.

Gra, ukryta pod nazwą kodową Tiger [Project Lonely Fish], to trzecioosobowa strzelanka wieloosobowa, której zasady zapewne nie różnią się zbyt mocno od innych produkcji typu battle royale. Sterowana przez gracza postać może należeć do jednego z trzech wampirzych klanów (do wyboru: Brujah, Toreador lub Nosferatu). Każdy z nich posiada dostęp do dwóch unikalnych klas, które różnią się zestawem dostępnych umiejętności.

Według przecieku za produkcję gry odpowiada studio Sharkmob. Przedsiębiorstwo chwali się na swojej stronie internetowej, że pracuje nad trzema projektami, z czego jeden jest na licencji klasycznej, kultowej marki, co idealnie pasowałoby do Vampire: The Masquerade. Firma została założona w 2017 roku w szwedzkim Malmo przez byłych pracowników Massive Entertainment (twórców m.in. The Division). Od 2019 roku właścicielem studia Sharkmob jest chińska korporacja Tencent.

  1. Oficjalna strona firmy Sharkmob
  2. Oficjalna strona World of Darkness