Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2020, 11:20

Diablo 4 straciło projektanta

David Kim nie pracuje już nad Diablo IV, choć dalej jest zatrudniony w Blizzard Entertainment. Projektant otrzymał awans i wesprze zespół odpowiedzialny za World of Warcraft.

Nie najlepiej się dzieje w Blizzardzie. Weterani studia odchodzą, by pracować nad własnymi projektami, oddział firmy we Francji ma zostać zamknięty, a wyczekiwany dodatek do WoW-a nie pojawił się w sklepach w pierwotnie zakładanym terminie. Shadowlands otrzymały już jednak nową datę premiery, a projektowi ruszył na pomoc David Kim – deweloper do tej pory pracujący nad Diablo IV.

Od 13 lat związany z firmą projektant pracował nad StarCraftem 2 i dodatkami do niego, a także nad Heroes of the Storm. Sprawę przejścia do innego zespołu nagłośnili użytkownicy Reddita, którzy prześledzili zmiany w profilu Kima na LinkedIn. Weteran studia otrzymał awans na głównego projektanta gry i dwa miesiące temu rozpoczął pracę nad znanym MMO.

Diablo 4 straciło projektanta - ilustracja #1

Choć oznacza to, że świat Warcrafta jest w dobrych rękach, to sytuacja nowego Diablo jest zastanawiająca. Czy Kim, który pełnił ważną funkcję w zespole, wykonał już tak dużą część prac, by mógł je dokończyć ktoś inny? Gra raczej nie znajduje się jeszcze na tak zaawansowanym etapie produkcji. Czy w takim wypadku doświadczony projektant wróci do tytułu? A może Blizzard znalazł już równie utalentowanego kandydata do zajęcia jego miejsca?