Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2020, 09:33

autor: Aquma

Premiera WoW: Shadowlands opóźniona

Twórcy World of Warcraft poinformowali, że kolejne rozszerzenie do tej produkcji – Shadowlands – ukaże się później, niż planowano. Premiera wciąż jest przewidziana na ten rok.

Premiera WoW: Shadowlands opóźniona - ilustracja #1
Fani WoW-a będą musieli poczekać dłużej na rozszerzenie.

W SKRÓCIE:

  1. WoW: Shadowlands ukaże się później, ale premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku;
  2. 13 października zadebiutuje patch przygotowujący grę do premiery dodatku;
  3. otrzymamy też event wprowadzający w fabułę, w ramach którego po raz kolejny zmierzymy się z Plagą.

Firma Blizzard Entertainment poinformowała, że kolejny dodatek do gry MMORPG World of Warcraft – zatytułowany Shadowlands – nie ukaże się, jak planowano, 27 października tego roku. Premiera została przesunięta na późniejszy termin (na razie nieujawniony), choć wciąż ma odbyć się w 2020 r. Jak zwykle w podobnych sytuacjach, przyczyną opóźnienia jest chęć dopracowania produkcji, ale nie bez znaczenia są także utrudnienia związane z koronawirusem. Informację przekazano w notce na oficjalnej stronie gry.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy testów dokonaliśmy znacznego postępu w zakresie głównych cech i rozgrywki Shadowlands. Znajdujemy się w punkcie, w którym strefy, kampania, awansowanie na poziomy w oparciu o wykonywanie questów oraz historia, którą musimy opowiedzieć, są w zasadzie gotowe. Jesteśmy podekscytowani Coventantami będącymi sercem rozszerzenia, a obserwowanie, jak Torghast zmienia się w nowe, zabawne doświadczenie WoW, dzięki Waszemu wkładowi, było przyjemnością.

Jednak w miarę jak wszystko zaczęło się układać, a my słuchaliśmy i budowaliśmy grę w oparciu o Wasze opinie, stało się jasne, że potrzebujemy trochę więcej czasu na dodatkowe dopracowanie, a także na zbalansowanie i przemyślenie niektórych elementów - szczególnie tych związanych z endgame. Shadowlands to jedno z najbardziej skomplikowanych rozszerzeń, jakie dotychczas stworzyliśmy, i choć dokonaliśmy ogromnych postępów, wyzwanie, jakim jest dopracowanie endgame'u, zostało spotęgowane przez fakt, że zespół musiał pracować w domu – czytamy.

Deweloperzy poinformowali też, że 13 października zadebiutuje aktualizacja przygotowująca grę do premiery rozszerzenia (tzw. pre-patch). Wprowadzi ona m.in. zmieniony system rozwoju postaci, zmiany na wyspie Exile’s Reach i dodatkowe opcje dostosowania wyglądu bohatera. Bliżej premiery dodatku możemy również oczekiwać eventu, w ramach którego po raz kolejny staniemy do walki z Plagą (ang. Scourge), czyli z nieumarłymi.

  1. Blizzard nie składa broni – Graliśmy w World of Warcraft Shadowlands
  2. Recenzja gry World of Warcraft: Battle for Azeroth – cudów nie ma, ale i tak może być
  3. World of Warcraft: Battle for Azeroth – poradnik
  4. World of Warcraft – strona oficjalna