Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka World of Warcraft: Shadowlands (PC)

World of Warcraft: Shadowlands PC

WoW Shadowlands

Ósme rozszerzenie do gry MMORPG World of Warcraft. Dodatek Shadowlands pozwala zwiedzać tytułową Krainę Cieni, w której występują cztery nowe strefy zapełnione zadaniami, lochami i rajdami. Produkcja oferuje także wiele nowości w rozgrywce, w tym system Paktów.

To jest dodatek do gry World of Warcraft.

RPG | TPP | fantasy | PvP | PvE | MMORPG | MMO | Find Your Next Game

PC Windows
Okładka World of Warcraft: Shadowlands (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

grudzień2020

grudzień2020

Battle.Net

Find Your Next Game 2020

World of Warcraft: Shadowlands to ósmy dodatek do popularnego MMORPG z 2004 roku. Produkcję opracowało studio Blizzard Entertainment, czyli autorzy podstawowej wersji gry, jak również Overwatch czy Hearthstone oraz serii Starcraft i Diablo.

Fabuła

Fabuła dodatku zaczyna się, gdy Sylvanas zwycięża w walce z Królem Liszem, a następnie niszczy barierę oddzielającą świat śmiertelników oraz zaświaty.

Najwięksi bohaterowie udają się na wyprawę na drugą stronę, do tytułowej Krainy Cieni, chcąc odkryć sekrety spisku mogącego zniszczyć całe istnienie, jak również uratować dusze legend uniwersum Warcrafta, aby mogły one wypełnić swoje przeznaczenie.

Mechanika

Shadowlands to klasyczny dodatek, nie zmienia więc gruntownie mechanizmów rozgrywki World of Warcraft, zamiast tego koncentrując się na rozbudowaniu zawartości tej gry.

Największą atrakcją rozszerzenia jest możliwość zwiedzenia tytułowej Krainy Cieni. Rozszerzenie wzbogaca grę o cztery nowe strefy do eksploracji (Revendreth, Ardenweald, Maldrauxxus, Bastion) z unikalnymi lochami i rajdami. Nie zabrakło również niedostępnych wcześniej przedmiotów.

W Krainie Cieni znajdziemy także cztery grupy sprawujące pieczę nad umarłymi. Gracze mogą sprzymierzyć się z jedną z nich w ramach tzw. Paktów, dzięki czemu uzyskają dostęp do nowych mocy.

Dodatkową atrakcją jest znajdująca się w Krainie Cieni wieża potępionych znana jako Torghast. To wielki loch, którego architektura stale ulga zmianie, dzięki czemu można go przechodzić wielokrotnie, za każdy razem napotykając świeże wyzwania.

World of Warcraft: Shadowlands znosi także ograniczenia klasy Rycerza Śmierci, dzięki czemu teraz mogą nim zostać przedstawiciele wszystkich ras.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5.8 / 10 na podstawie 119 głosów czytelników.

Gry podobne do World of Warcraft: Shadowlands

Wymagania wiekowe World of Warcraft: Shadowlands

12+

Blizzard nie składa broni – Graliśmy w World of Warcraft Shadowlands
Blizzard nie składa broni – Graliśmy w World of Warcraft Shadowlands

Przed premierą 27 lipca 2020, 15:00

Do tego będziemy mogli brać w niej udział zupełnie sami! Co ciekawe, z przeciwników będziemy zdobywali specjalne modyfikatory, wzmacniające naszą postać oraz jej umiejętności lub też zmieniające ich działanie. Oczywiście ograniczy nas liczba żyć, a całkowita porażka oznacza rozpoczęcie wspinaczki od początku. Całość zatem śmiało można porównać do gier typu roguelike i powiem szczerze, że jest to jedna z fajniejszych rzeczy Shadowlands, a przynajmniej dla mnie.