Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka World of Warcraft: Shadowlands (PC)

World of Warcraft: Shadowlands PC

Ósme rozszerzenie do gry MMORPG World of Warcraft. Dodatek Shadowlands pozwala zwiedzać tytułową Krainę Cieni, w której występują cztery nowe strefy zapełnione zadaniami, lochami i rajdami. Produkcja oferuje także wiele nowości w rozgrywce, w tym system Paktów.

To jest dodatek do gry World of Warcraft.

RPG | TPP | fantasy | PvP | PvE | MMORPG | MMO

PC Windows
Okładka World of Warcraft: Shadowlands (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

2020

Battle.Net

World of Warcraft: Shadowlands to ósmy dodatek do popularnego MMORPG z 2004 roku. Produkcję opracowało studio Blizzard Entertainment, czyli autorzy podstawowej wersji gry, jak również Overwatch czy Hearthstone oraz serii Starcraft i Diablo.

Fabuła

Fabuła dodatku zaczyna się, gdy Sylvanas zwycięża w walce z Królem Liszem, a następnie niszczy barierę oddzielającą świat śmiertelników oraz zaświaty.

Najwięksi bohaterowie udają się na wyprawę na drugą stronę, do tytułowej Krainy Cieni, chcąc odkryć sekrety spisku mogącego zniszczyć całe istnienie, jak również uratować dusze legend uniwersum Warcrafta, aby mogły one wypełnić swoje przeznaczenie.

Mechanika

Shadowlands to klasyczny dodatek, nie zmienia więc gruntownie mechanizmów rozgrywki World of Warcraft, zamiast tego koncentrując się na rozbudowaniu zawartości tej gry.

Największą atrakcją rozszerzenia jest możliwość zwiedzenia tytułowej Krainy Cieni. Rozszerzenie wzbogaca grę o cztery nowe strefy do eksploracji (Revendreth, Ardenweald, Maldrauxxus, Bastion) z unikalnymi lochami i rajdami. Nie zabrakło również niedostępnych wcześniej przedmiotów.

W Krainie Cieni znajdziemy także cztery grupy sprawujące pieczę nad umarłymi. Gracze mogą sprzymierzyć się z jedną z nich w ramach tzw. Paktów, dzięki czemu uzyskają dostęp do nowych mocy.

Dodatkową atrakcją jest znajdująca się w Krainie Cieni wieża potępionych znana jako Torghast. To wielki loch, którego architektura stale ulga zmianie, dzięki czemu można go przechodzić wielokrotnie, za każdy razem napotykając świeże wyzwania.

World of Warcraft: Shadowlands znosi także ograniczenia klasy Rycerza Śmierci, dzięki czemu teraz mogą nim zostać przedstawiciele wszystkich ras.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do World of Warcraft: Shadowlands

Wymagania wiekowe World of Warcraft: Shadowlands

12+

WoW Shadowlands wykorzysta doświadczenie zdobyte przy Classic
WoW Shadowlands wykorzysta doświadczenie zdobyte przy Classic

wiadomość8 listopada 2019

Deweloperzy pracujący nad Shadowlands - kolejnym rozszerzeniem do World of Warcraft - przyznali, że źródłem inspiracji są dla nich rozwiązania z klasycznej wersji WoWa, które cieszą się uznaniem społeczności i sprawiają graczom dużo frajdy.

WoW: Shadowlands z wielkimi zmianami w systemie rozwoju postaci
WoW: Shadowlands z wielkimi zmianami w systemie rozwoju postaci

wiadomość2 listopada 2019

Firma Blizzard ujawniła garść szczegółów dotyczących World of Warcraft: Shadowlands. Dodatek znacząco odmieni system poziomów doświadczenia, zmniejszając ich liczbę do 60 i pozwalając na robienie postępów w fabule dodatkowymi postaciami. Prócz tego omówiono nowy loch, wzorowany na grach roguelike.

Zapowiedziano dodatek World of Warcraft Shadowlands
Zapowiedziano dodatek World of Warcraft Shadowlands

wiadomość1 listopada 2019

Na BlizzConie ujawniono, że kolejnym dodatkiem do MMORPG World of Warcraft będzie Shadowlands. W rozszerzeniu udamy się na wyprawę w zaświaty.

Przecieki o World of Warcraft: Shadowlands
Przecieki o World of Warcraft: Shadowlands

wiadomość27 października 2019

W sieci pojawił się fragment grafiki ukazującej gadżety z World of Warcraft, które będzie można zakupić na tegorocznym BlizzConie. Wskazują one na to, że nowe rozszerzenie popularnego MMO będzie nosić nazwę Shadowlands i trafimy w nim do krainy zmarłych.