Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2022, 20:13

Gracze Hordy i Przymierza w WoW połączą siły już za parę dni [Aktualizacja]

World of Warcraft wkrótce pozwoli graczom Hordy i Przymierza walczyć w jednym szeregu. Przy okazji wraz z aktualizacją 9.2.5 do gry trafią nowe questy i przydatne usprawnienia.

Aktualizacja: Update 9.2.5 do World of Warcraft powinien zostać wgrany już dziś w nocy. O północy ma zakończyć się kilkugodzinny proces konserwacji serwerów związany z ową aktualizacją.

Bohaterowie Hordy i Przymierza wkrótce ruszą razem na rajdy i do starć PvP w World of Warcraft. Blizzard potwierdził datę premiery aktualizacji 9.2.5, która wprowadzi opcję współpracy graczy obu stronnictw. Patch trafi do gry 1 czerwca.

Horda i Przymierze staną ramię w ramię

Dla przypomnienia: uaktualnienie nie sprawi, że Horda i Przymierze będą w przyjaznych stosunkach. Gra pozwoli na tworzenie grup złożonych z postaci z obu stronnictw, ale tylko w instancjach gracze z przeciwnych obozów będą mogli współpracować ze sobą. Uwzględnia to większość starych lokacji (Legacy Instances), aczkolwiek nie wszystkie.

Jak wyjaśniono w nowym wpisie na oficjalnej stronie WoW-a, członkowie grupy nie tylko wesprą się w walce, ale też będą mogli normalne wymieniać łupy, wspólnie zdobywać osiągnięcia itd. Dostępny stanie się również normalny czat grupowy, aczkolwiek liderzy będą mogli ograniczyć go do osób z tego samego stronnictwa.

Na razie nie ma mowy o mieszanych gildiach – te nadal będą musiały opowiadać się po stronie Hordy lub Przymierza. Za to Społeczności WoW-a (World of Warcraft Communities) pozwolą gromadzić się graczom z obu stronnictw – o ile zostanie wybrana taka opcja.

Patch 9.2.5 i czwarty sezon WoW: Shadowlands

Oprócz tego patch 9.2.5 przyniesie ze sobą garść poprawek i usprawnień, m.in. kursor w wyższej rozdzielczości, łatwiejsze usuwanie aktywnych filtrów wyszukiwania etc. Ponadto Krwawe elfy i Czarnorytne krasnoludy (Dark Iron Dwarves) otrzymają własne serie zadań, a wszyscy będą mogli sprawdzić nową arenę PvP. Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

W ogłoszeniu na temat aktualizacji wspomniano też o czwartym sezonie dodatku Shadowlands. Ten ma rozpocząć się tego lata, ale na razie nie podano konkretnej daty.