Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2020, 11:13

Elden Ring nadal żyje, From Software potwierdza

Elden Ring - nadchodząca gra studia From Software - nadal powstaje i ma się dobrze. Twórcy dziękują za wsparcie i entuzjazm fanów.

Elden Ring to gra, o której od jakiegoś czasu było dość cicho, i nie wiedzieliśmy, na jakim etapie i czy w ogóle prace nad produkcją są prowadzone. Tytuł zapowiedziany na E3 w 2019 roku był z początku firmowany przede wszystkim nazwiskami Hidetaki Miyazakiego (odpowiedzialnego za poprzednie gry studia From Software takie jak Demon’s Souls czy Dark Souls) oraz George’a R.R. Martina. Rola twórcy słynnej Gry o tron została określona dość mgliście i miała sprowadzać się przede wszystkim do współkreowania mitologii świata gry. Dzięki ostatniemu wpisowi From Software na Twitterze wiemy jednak, że Elden Ring powstaje i ma się dobrze.

Pod wpisem na Twitterze dotyczącym aktualizacji Sekiro: Shadows Die Twice studio From Software zamieściło drugi, w którym podziękowało fanom za entuzjazm i wsparcie, które okazują oni względem Elden Ring. Japońscy deweloperzy wyrazili też nadzieję, że gracze czekają na ich nową grę RPG akcji osadzoną w świecie dark fantasy.

Wydaje się, że spełnia się scenariusz zapowiedziany przez Grimrana Khana (byłego starszego redaktora Game Informera), który zakładał, że Elden Ring nie trafi do sprzedaży w 2020 roku, tylko nieco później. Osoby chcące zmierzyć się z kolejną wymagającą grą From Software muszą najprawdopodobniej uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

Według informacji podanych w 2019 roku Elden Ring zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością możemy jednak zakładać, że tytuł trafi także na konsole nowej generacji – PS5 i Xboksa Series X/S. Na razie nie znamy konkretnej daty premiery.