Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2021, 15:51

Darmowy wczesny dostęp Vampire: The Masquerade - Bloodhunt rozpoczęty

Już od dziś grać można w Vampire: The Masquerade – Bloodhunt. Produkcja dostępna jest za darmo w Early Access na Steamie.

W SKRÓCIE:
  • Już można grać w Vampire: The Masquerade – Bloodhunt.
  • Gra oferowana jest za darmo we wczesnym dostępie na Steamie.
  • Produkcja osadzona jest w Świecie Mroku.

Na premierę Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 prawdopodobnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Na szczęście fani uniwersum mają okazję do niego powrócić już dziś. Swoją premierę w ramach wczesnego dostępu ma bowiem Vampire: The Masquerade – Bloodhunt. W produkcję studia Sharkmob zagrać można za darmo poprzez Steama.

Gra jest sieciową trzecioosobową strzelanką, którą zaliczyć można do nurtu battle royale. Wcielamy się w niej w wampiry, które dysponują wieloma nadnaturalnymi zdolnościami. Tyczy się to ich sposobów zarówno poruszania się, jak i walki. Do naszego użytku oddano cały wachlarz specjalnych umiejętności, które pomogą w starciach z przeciwnikami. Oprócz nich w potyczkach wykorzystujemy również tradycyjną broń palną oraz białą.

Na Steamie pojawiły się już pierwsze opinie na temat produkcji. Aktualnie zatrzymały się one na poziomie 58% pozytywnych recenzji użytkowników (z 349). Gracze są więc podzieleni. Niektórzy zwracają uwagę na fakt, że to ciekawe i świeże spojrzenie na gatunek battle royale. Inni narzekają na problemy techniczne oraz kiepski balans, który psuje zabawę. Należy jednak pamiętać, że to dopiero Early Access. Tego typu problemy mogą więc zostać z czasem rozwiązane.

Szczególną uwagę produkcji Sharkmob powinni poświęcić fani gier Vampire: The Masquerade z 2000 i 2004 roku. Bloodhunt jest bowiem tytułem osadzonym w tym samym uniwersum co kultowe Bloodlines. Jest to Świat Mroku (World of Darkness), powstały na potrzeby „papierowych” systemów RPG. Produkcja rzuca graczy w sam środek brutalnej wojny pomiędzy krwiopijcami. Wampiry to jednak nie jedyni uczestnicy konfliktu – do starcia dołącza także tajemniczy Wydział.