Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Vampire: The Masquerade - Redemption (PC)

Vampire: The Masquerade - Redemption PC

Oryginalna gra RPG, stanowiąca próbę przeniesienia uniwersum popularnego systemu fabularnego Vampire: The Masquerade na grunt gry komputerowej.

RPG | TPP | fantasy | wampiry | klasyczne RPG | urban fantasy | Świat Mroku

PC Windows
Okładka Vampire: The Masquerade - Redemption (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7czerwca2000

7sierpnia2000

pudełko PL

W drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku triumfy święciły gry fabularne bazujące na storytellingu. Jeden z najlepszych narracyjnych systemów RPG był wówczas wydawany przez firmę White Wolf – Vampire: The Masquerade (Wampir: Maskarada). Karkołomną próbę przeniesienia mechaniki i klimatu gry rozgrywanej głównie w wyobraźni na komputery PC podjęło studio Nihilistic Software.

Akcja Vampire The Masquerade: Redemption rozgrywa się w dwóch, rozdzielonych ośmioma wiekami, epokach. Fabuła ma swój początek w średniowieczu. Ranny w bitwie weteran wypraw krzyżowych, rycerzy Christof Romuald trafia pod troskliwą opiekę zakonnicy Anezki, w której wkrótce się zakochuje. Główny bohater, wciąż nie w pełni sił, wyrusza do kopalni Bonn Silver nieopodal Pragi, by rozprawić się z grasującym tam wampirem Ahzrą. Triumfalny powrót rycerza do miasta nie pozostaje niezauważony. Szykujące się do wojny wampirze rody upatrują w Christofie cennego sprzymierzeńca. Niebawem krzyżowiec zostaje przemieniony w wampira przez przywódczynię klanu Brujah. Odkrywa wówczas, że był jedynie pionkiem w trwającej od stuleci grze. W tym samym czasie konkurencyjny klan Tzimisce porywa Anezkę i czyni z niej krwiożerczego ghula. Rycerz-wampir usiłuje odnaleźć i uratować ukochaną a także ocalić własną duszę.

Rozgrywka w Vampire The Masquerade: Redemption ma niewiele wspólnego z systemem fabularnym. Istotnym elementem gry jest walka, która w klasycznym Wampirze: Maskaradzie odgrywa drugorzędną rolę. Pojedynki z wirtualnymi przeciwnikami są jednak emocjonujące. Twórcy gry zadbali o spory arsenał dostępnej broni a także wampirzą magię, z której korzystać może główny bohater i jego sprzymierzeńcy.

W trakcie wykonywania poszczególnych misji Christofa wspierają inne wampiry. Bohaterowie niezależni, którzy mogą przyłączyć się do drużyny to Wilhem Streicher, Serena, Erik, Pink, Lily i Samuel. Jak przystało na gatunek cRPG, każda postać opisana jest przez szereg parametrów, a dodatkowo dysponuje różnymi przydatnymi umiejętnościami. Wykonanie zadania bądź pokonanie przeciwnika premiowane jest punktami doświadczenia, które umożliwiają rozwój bohatera.

Do największych atutów Vampire The Masquerade: Redemption należy oprawa audio-wizualna. Zastosowany silnik graficzny NOD Engine znakomicie radzi sobie z dynamicznie renderowanymi cieniami oraz płynną animacją postaci. Twórcom gry udało się także oddać gotycki klimat lokacji – średniowiecznych miast Pragi i Wiednia oraz współczesnych metropolii Londynu i Nowego Jorku.

Oprócz rozgrywki w trybie solowym, Vampire The Masquerade: Redemption oferuje możliwość zabawy wieloosobowej za pośrednictwem sieci LAN lub Internet, przy czym jeden z graczy przejmuje rolę narratora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 826 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Gry podobne do Vampire: The Masquerade - Redemption

Wymagania wiekowe Vampire: The Masquerade - Redemption

16+

Wymagania sprzętowe Vampire: The Masquerade - Redemption

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300 Mhz
  • 64 MB RAM
Vampire The Masquerade: Redemption - recenzja gry
Vampire The Masquerade: Redemption - recenzja gry

Recenzja 22 stycznia 2001, 13:59

Przeżył tam mnóstwo niebezpiecznych przygód, walcząc z poznanymi wcześniej potworami, zwanymi Szlachta, oraz wieloma innymi stworami, by na koniec móc zmierzyć się z będącym we władaniu klanu Tzimisce demonem o imieniu Azhra the Unliving.