Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2019, 12:38

autor: Ender

Vampire The Masquerade: Redemption z zestawem tekstur HD

Wydana 19 lat temu gra Vampire The Masquerade: Redemption, osadzona w popularnym uniwersum Świata Mroku, otrzymała modyfikację, która wprowadza do niej nowy zestaw tekstur HD, wykonanych przy pomocy programu korzystającego z sieci neuronowych.

W przygotowaniu na premierę zapowiedzianego niedawno Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 warto odświeżyć sobie inne tytuły, których akcja została osadzona w uniwersum Świata Mroku. Mowa tu nie tylko o uwielbianym przez fanów Vampire The Masquerade: Bloodlines z 2004 roku, ale także o Vampire The Masquerade: Redemption, które zadebiutowało cztery lata wcześniej. To właśnie ta druga i nieco zapomniana obecnie produkcja otrzymała niedawno nową modyfikację o nazwie Neural Redemption. Podmienia ona oryginalne tekstury na ich odświeżone wersje przygotowane w wyższej rozdzielczości, które znacząco poprawiają wygląd wiekowego tytułu.

  1. Pobierz Neural Redemption w serwisie Nexus Mods

Autor Neural Redemption zmodyfikował istniejące tekstury dzięki programowi korzystającemu z sieci neuronowych. Ponad trzy tysiące plików graficznych zostało przy jego użyciu transformowanych i przeniesionych do wyższej rozdzielczości, dzięki czemu stały się one bardziej klarowne, a podkreśleniu uległy ukryte w nich detale. Nowe tekstury zostały następnie przeskalowane do obrazów o wymiarach 512 na 512 pikseli (maksymalnych, na jakie pozwala silnik gry) i wprowadzone z powrotem do gry. W przeciwieństwie do wielu podobnych projektów tego typu, za sprawą wybranej przez moddera techniki zmodyfikowana produkcja wyglądem nie odbiega drastycznie od oryginału.

Vampire The Masquerade: Redemption można obecnie z łatwością kupić w serwisach Steam oraz GOG.com, w wersji przystosowanej do współpracy ze współczesnymi systemami operacyjnymi.

  1. Vampire The Masquerade: Redemption w serwisie Steam – 25,44 zł
  2. Vampire The Masquerade: Redemption w serwisie GOG.com – 22,79 zł