Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2019, 12:47

autor: Serek

Liberated - pierwszy zwiastun i wymagania sprzętowe

Warszawskie studio Atomic Wolf podczas imprezy PAX East 2019 zaprezentowało pierwszy zwiastun gry Liberated. Będzie to przygodowa gra akcji 2,5D z silnym pierwiastkiem skradankowym, utrzymana w cyberpunkowym stylu noir. Premiera jeszcze w tym roku.

Social media to zło. - Liberated - pierwszy zwiastun i wymagania sprzętowe - wiadomość - 2019-04-01
Social media to zło.

Atomic Wolf, warszawskie studio tworzące produkcje niezależne, zaprezentowało pierwszy zwiastun nowego tytułu. Liberated, bo tak będzie nazywać się gra, jest utrzymaną w komiksowej oprawie skradanką 2,5D skupioną na opowiedzeniu ciekawej historii. Produkcja jest inspirowana filmami noir, dlatego raczej nie należy spodziewać się zbyt jaskrawej palety barw. Fabuła zostanie podana graczowi w formie kolejnych stron komiksu, natomiast właściwa rozgrywka będzie przypominać nieco This War of Mine. Narracja będzie prowadzona z perspektywy 4 osób, dzieląc przy tym grę na 4 rozdziały.

Akcja produkcji będzie rozgrywać się w niedalekiej przyszłości, w której rząd nauczył się bezlitośnie wykorzystywać sieć do kontrolowania mas. Progres technologiczny miał uprościć życie ludzi. Tak się jednak nie stało, a dane z social mediów, systemów monitoringu czy płatności elektronicznych pozwoliły władzom stworzyć profile każdego człowieka. Liberated opowie historię grupy bohaterów, która postanawia sprzeciwić się reżimowi i przywrócić kontrolę nad danymi osobowymi społeczeństwu. Od podjętych przez gracza decyzji zależeć będzie zakończenie. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się pomóc rządowi, czy współpracować z opozycją - rozwiązania nie będą dzielić się tylko na dobre i złe. Poniżej możecie zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi, które są dostępne na platformie Steam.

Minimalne wymagania sprzętowe Liberated

 1. System operacyjny: Windows 7 64-bit
 2. Procesor: 3,2 GHz Dual Core
 3. Karta grafiki: GeForce GTX 660 / Radeon R7 370 2 GB
 4. Pamięć RAM: 4 GB
 5. Miejsce na dysku: 4 GB
 6. Inne: DirectX 11

Zalecane wymagania sprzętowe Liberated

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: 3,2 GHz Dual Core
 3. Karta grafiki: GeForce GTX 970 / Radeon RX 580 4 GB
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. Miejsce na dysku: 4 GB
 6. Inne: DirectX 11

Liberated ma ukazać się na Steamie jeszcze w tym roku. Atomic Wolf ma także plan, by wypuścić grę na PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch. Nie znamy jednak żadnej konkretnej daty premiery.

 1. Oficjalna strona Atomic Wolf na Facebooku