Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2019, 09:18

Yakuza Kiwami 2 trafi na PC

Dzięki bazie danych agencji ratingowej ESRB dowiedzieliśmy się, że na PC zmierza konwersja Yakuza Kiwami 2, czyli remake’u drugiej części popularnego cyklu firmy Sega.

Yakuza Kiwami 2 to remake drugiej części serii. - Yakuza Kiwami 2 trafi na PC - wiadomość - 2019-04-03
Yakuza Kiwami 2 to remake drugiej części serii.
YAKUZA KIWAMI 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Sega
  2. Wydawca: Sega
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4
  5. Data premiery: 28 sierpnia 2018 r.

Bazy danych instytucji zajmujących się przydzielaniem kategorii wiekowych są od dawna doskonałym źródłem informacji o niezapowiedzianych oficjalnie projektach. Najnowszym tego przykładem stała się pecetowa wersja Yakuza Kiwami 2, która pojawiła się na stronie amerykańskiej agencji The Entertainment Software Rating Board.

Na razie projekt nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, ale spodziewamy się, że jest to tylko kwestią czasu, gdyż tego typu przecieki z agencji ratingowych rzadko okazują się nieprawdziwe. Poza istnieniem wersji pecetowej nie podano żadnych innych konkretów, więc nie wiemy, kiedy ukaże się ta konwersja. Yakuza 0 trafiła na PC w sierpniu zeszłego roku, a pecetowe wydanie Yakuza Kiwami otrzymaliśmy sześć miesięcy później. Komputerowa Yakuza Kiwami 2 powinna więc ukazać się jeszcze w tym roku.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że firma Sega zdecydowała się konwertować serię na PC w porządku chronologicznym. Na PlayStation 4 gra ukazała się po Yakuza 6: The Song of Life, jednak, jako remake drugiej części cyklu, Yakuza Kiwami 2 opowiada o wcześniejszych wydarzeniach.

Powstaje więc pytanie, jak dalej będzie wyglądała strategia wydawnicza firmy Sega. Na PlayStation 4 trafiły już odświeżone wersje trzeciej i czwartej części cyklu, a w drodze jest również Yakuza 5 Remastered. Na razie nie ujawniono jednak terminów premier anglojęzycznych wydań tych produkcji. Mamy nadzieję, że zostaną one przeniesione na PC, gdyż bez znajomości ich fabuł graczom pecetowym trudno byłoby w pełni docenić finał sagi, jakim jest Yakuza 6: The Song of Life.

Przypomnijmy, że Yakuza Kiwami 2 to wydany na PS4 remake drugiej części serii, która zadebiutowała w 2009 r. na PlayStation 2. W porównaniu z pierwowzorem ulepszono praktycznie każdy element gry. Rozbudowano system walki i dodano dużo nowej zawartości. Kompletnie przebudowano również oprawę graficzną, w czym pomogło wykorzystanie nowej wersji silnika, opracowanej pierwotnie z myślą o Yakuza 6.

  1. Oficjalna strona serii