Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3XONEPS4
Okładka Yakuza 0 (PC)
OkładkaYakuza 0 (PC)

Yakuza 0

Yakuza Zero: The Oath's Place

Kolejna z odsłon trzecioosobowej serii gier akcji, stanowiącej japońską odpowiedź na popularność cyklu Grand Theft Auto. Yakuza 0 to prequel całego cyklu, rozgrywający się w roku 1988, a więc 7 lat przed wydarzeniami ukazanymi w „jedynce”.

Akcji | TPP | gangsterskie | sandbox | beat 'em up | Japonia | lata 80. | Game Pass

Yakuza 0 Premiera

12mar2015

PS3 PS4

1sie2018

PC

26lut2020

XONE

producent: SEGA wydawca: SEGA Strona oficjalna

Yakuza Zero to kolejna odsłona popularnej serii trzecioosobowych gier akcji, która została zapoczątkowana na konsoli PlayStation 2 w 2006 roku, jako japońska odpowiedź na popularność cyklu Grand Theft Auto. Podobnie jak w przypadku jej poprzednich części oraz szeregu powstałych spin-offów, za stworzenie gry odpowiada koncern SEGA.

Fabuła

Pod względem fabularnym Yakuza 0 stanowi swoisty prequel całego cyklu, zaś jej akcja przenosi nas do roku 1988 i ukazuje wydarzenia, jakie miały miejsce na siedem lat przed wypadkami opisanymi w pierwszej części gry. Protagonistami gry są: 20-letni członek klanu Tojo Kazuma Kiryu, oraz 24-letni biznesmen Majima Goro; obaj reprezentują zupełnie nowy dla serii typ bohatera. Pierwszy z nich jest niedoświadczonym młodzieńcem, który zajmując się odzyskiwaniem niespłaconych należności stawia pierwsze kroki w tokijskim półświatku. Drugi zaś pod pozorem legalnie prowadzonej działalności poluje na okazję powrotu do przestępczego podziemia. Oboma kierujemy naprzemiennie, jako że losy bohaterów splatają się w trakcie walki klanów o przejęcie władzy nad jedną z dzielnic miasta.

Mechanika

Mechanika rozgrywki nie odbiega w sposób znaczący od klimatu poprzednich części serii i bazuje w głównej mierze na modelu znanym z wspomnianego Grand Theft Auto. Na potrzeby serii Yakuza wzbogacono go jednak o rozbudowany system walki oraz specyficzny klimat Kraju Kwitnącej Wiśni. W grze nie zabrakło więc zarówno fragmentów spokojniejszych, wymagających cichego i rozważnego działania, jak i dynamicznych strzelanin oraz sekwencji bijatyk z wykorzystaniem rozmaitych wschodnich styli walki. Zabawa polega przede wszystkim na eksploracji kolejnych zaułków miasta, rozmowach z napotkanymi postaciami oraz wykonywania kolejnych, zróżnicowanych misji fabularnych. Otwarty świat gry pełen jest także elementów sandboksowych oraz dodatkowych aktywności i minigier, z których skorzystać mogą nasi bohaterowie. Całość okraszona została klimatyczną, lecz kolorową oprawą graficzną, przypominającą bestsellerowe Sleeping Dogs oraz wcześniejsze odsłony cyklu.

Ostatnia modyfikacja 31 lipca 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 2261 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Yakuza 0 cena w dniu premiery: 85,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Yakuza 0

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

Yakuza 0 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 6870 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
PS3
PS4
PC
XONE