Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2017, 17:15

Wieści ze świata (Crytek Black Sea, Overwatch, Obcy: Przymierze, Chucklefish, Persona 5 / Yakuza Zero, Ace Combat 7) 4/1/2017

Dziś piszemy o przekształceniu zamkniętego Crytek Black Sea w niezależne Black Sea Games, aktualizacji z mapą Oaza do Overwatch, zapowiedzi gry VR na bazie filmu Obcy: Przymierze, dwóch nowych grach studia Chucklefish (twórców Starbound), braku Persony 5 i Yakuzy Zero na PC i Switchu oraz o możliwym wydaniu Ace Combat 7 na XOne. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zamknięte Crytek Black Sea wraca jako niezależne Black Sea Games

Jak pewnie pamiętacie, w ramach reformy (czyt. ratowania się przed upadkiem) przeprowadzonej pod koniec ubiegłego roku Crytek zamknął pięć oddziałów. Jednak jeden z nich – Crytek Black Sea – postanowił ocalić „życie” i pozostanie w branży, przekształciwszy się w niezależne studio Black Sea Games. Na razie nie wiadomo, nad czym pracuje stary-nowy zespół.

Overwatch otrzymał aktualizację z mapą Oaza

Studio Blizzard Entertainment wypuściło aktualizację do Overwatch (na PC, PS4, XOne), w której znalazła się nowa mapa – Oaza. Pod tą nazwą kryje się niezwykle zaawansowane miasto na Pustyni Arabskiej, w którym można toczyć zmagania w trybie Kontrola.

Powstaje gra VR na bazie filmu Obcy: Przymierze

Należące do wytwórni 20th Century Fox studio Fox Innovation Lab pracuje nad grą („doświadczeniem”) VR opartą na filmie Obcy: Przymierze (ang. Alien: Covenant). Ma to być płatny produkt, powstający z myślą o „głównych” platformach VR (czyli najpewniej Oculus Rift, HTC Vive i PlayStation VR). Nie znamy gatunku reprezentowanego przez ten projekt, ale twórcy obiecują, że „widzowie odkryją prawdziwe znaczenie słowa groza (…) śledząc historię, w której każda decyzja może wyznaczać granicę między życiem a śmiercią”. W produkcję zaangażowani są Ridley Scott jako producent i David Karlak jako reżyser. Termin premiery również nie został ujawniony, ale można spodziewać się jej w okolicach maja, kiedy to w kinach zadebiutuje filmowy pierwowzór.

Fox Innovation Lab wcześniej wypuściło słabo przyjętą grę VR opartą na filmie Marsjanin. - Wieści ze świata (Crytek Black Sea, Overwatch, Obcy: Przymierze, Chucklefish, Persona 5 / Yakuza Zero, Ace Combat 7) 4/1/2017 - wiadomość - 2017-01-04
Fox Innovation Lab wcześniej wypuściło słabo przyjętą grę VR opartą na filmie Marsjanin.

Twórcy Starbound pracują nad dwiema nowymi grami

Znane z sandboxa Starbound studio Chucklefish od jakiegoś czasu publikuje materiały ze swoich kolejnych dwóch projektów. Nie znamy jeszcze tytułu jednego ani drugiego, ale dzięki serwisowi PC Gamer wiemy, że pierwszy z nich będzie strategią turową inspirowaną kultową serią Advance Wars, natomiast powstająca równolegle pozycja to miks RPG i symulatora życia osadzony w szkole magii, „coś jak zderzenie Stardew Valley z Harrym Potterem”. Ostatnio do sieci trafiła widoczna poniżej grafika koncepcyjna, prezentująca, jak mniej więcej będzie wyglądał pierwszy z tych produktów w akcji.

Persona 5 i Yakuza Zero nie wyjdą na PC ani na Nintendo Switch

Przedstawiciel firmy Atlus odpowiedział na Twitterze na liczne pytania graczy, ucinając spekulacje na temat możliwości wydania gier Persona 5 i Yakuza Zero: The Oath’s Place na pecetach i konsoli Nintendo Switch. Tym samym oba tytuły pozostaną dostępne jedynie na platformach sprzętowych firmy Sony – ich wersje na PlayStation 4 wyjdą w naszych stronach w nadchodzących tygodniach (Yakuza 24 stycznia, Persona 4 kwietnia).

Ace Combat 7 wyjdzie też na XOne?

Wygląda na to, że lotnicza strzelanka Ace Combat 7, do tej pory zapowiedziana tylko na PlayStation 4, może ukazać się także na konsoli Xbox One. Tak wynika z rekordu w bazie danych tajwańskiej agencji ratingowej (Taiwan Game Software Rating Information). Premiera tytułu ma nastąpić w bieżącym roku (dzięki, Gematsu).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: