Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4SwitchPCXONE
Okładka Wargroove (Switch)

Wargroove

Strategia turowa czerpiąca z dorobku serii Advance Wars i Fire Emblem. W Wargroove trafiamy do fantastycznego świata, a naszym zadaniem jest pomoc królowej Mercii w odnalezieniu sojuszników pośród czterech zwaśnionych frakcji.

Strategiczne | turowe | taktyczne | 2D | multiplayer | na 2 osoby | indie | kooperacja

Okładka Wargroove (Switch)

data premiery gry:

1lut2019

PC Switch XONE

23lip2019za 3dni

PS4

Wargroove to strategia turowa czerpiąca garściami z takich serii jak Advance Wars oraz Fire Emblem. Produkcja została opracowana przez niezależne brytyjskie studio Chucklefish, którego debiutanckim projektem było Starbound wydane w 2016 roku.

Fabuła

Wargroove zabiera nas do fantastycznego świata. Główną bohaterką tej opowieści jest Mercia – władczyni Królestwa Cherrystone, która została zmuszona do ucieczki ze swojej ojczyzny. W pogoń za nią ruszyli wrogowie, a jedynym ratunkiem zarówno dla niej, jak i dla całego królestwa jest odnalezienie sojuszników na nieznanych ziemiach znajdujących się pod rządami czterech zwaśnionych frakcji; poza Królestwem Cherrystone mowa o Imperium Heavensong, Legionie Felheim oraz Plemionach Floran.

Mechanika

W Wargroove akcję ukazano w widoku izometrycznym. Rozgrywka odbywa się w trybie turowym, na dwuwymiarowej mapie, którą przemierzamy (przemieszczając się zarówno na lądzie, jak i na wodach) wraz ze swoimi oddziałami, gromadząc zasoby, rozwijając armię oraz mierząc się z adwersarzami.

Starcia toczą się na osobnych planszach, a ich przebieg obserwujemy z boku. Autorzy oddają nam do dyspozycji szeroki wachlarz jednostek – oprócz piechoty na pole walki możemy posłać między innymi balisty i trebusze czy wreszcie potężne golemy. Ponadto ważną rolę w potyczkach odgrywa kilkunastu Dowódców, z których każdy charakteryzuje się własną osobowością i motywacjami. Posiadają oni indywidualne ruchy specjalne, tytułowe „Grooves”, których umiejętne wykorzystanie potrafi odmienić losy niejednej bitwy; chcąc jednak zrobić z nich użytek, najpierw musimy naładować specjalny pasek.

Tryby gry

Filarem gry Wargroove jest kampania fabularna, w której możemy prześledzić losy królowej Mercii. Kolejne wątki opowieści są przekazywane głównie poprzez animowane przerywniki filmowe. Dla pojedynczego gracza przygotowano również Arcade Mode (składa się on ze specjalnych wyzwań, w których możemy zmierzyć się z pięcioma oponentami) oraz Puzzle Mode (gdzie musimy wykazać się umiejętnościami strategicznymi, by wygrać potyczkę już w pierwszej turze). Poza tym produkcja pozwala na multiplayerową zabawę przez Internet lub w ramach tak zwanego gorącego krzesła; mowa zarówno o trybie współpracy, jak i o rozgrywce opartej na rywalizacji.

Na sprawdzenie czeka tu również rozbudowany edytor pozwalający na projektowanie nie tylko własnych map, lecz także pojedynczych misji czy nawet całych kampanii fabularnych (wraz z cutscenkami). Swoimi dziełami można się dzielić z całą społecznością.

Kwestie techniczne

Wargroove posiada barwną, dwuwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce przywodzącej na myśl wyżej wspomniany cykl Advance Wars. Zabawie towarzyszy zagrzewający do boju soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Wargroove

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Wargroove

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7

Wargroove - nowa gra twórców Starbound zaprezentowana na E3

wiadomość12 czerwca 2017

Studio Chucklefish pokazało swój najnowszy projekt - turową strategię Wargroove. Poza krótkim zwiastunem deweloperzy zaprezentowali w akcji intuicyjny edytor map oraz kampanii.

Wieści ze świata (Crytek Black Sea, Overwatch, Obcy: Przymierze, Chucklefish, Persona 5 / Yakuza Zero, Ace Combat 7) 4/1/2017
Wieści ze świata (Crytek Black Sea, Overwatch, Obcy: Przymierze, Chucklefish, Persona 5 / Yakuza Zero, Ace Combat 7) 4/1/2017

wiadomość4 stycznia 2017

Dziś piszemy o przekształceniu zamkniętego Crytek Black Sea w niezależne Black Sea Games, aktualizacji z mapą Oaza do Overwatch, zapowiedzi gry VR na bazie filmu Obcy: Przymierze, dwóch nowych grach studia Chucklefish (twórców Starbound), braku Persony 5 i Yakuzy Zero na PC i Switchu oraz o możliwym wydaniu Ace Combat 7 na XOne. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
Switch
XONE
PS4