Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PCSwitchXONE
Okładka Battle Worlds: Kronos (PS4)

Battle Worlds: Kronos

Klasyczna turowa strategia wojenna osadzona w klimacie science-fiction. Akcja toczy się na obcej planecie, o kontrolę nad którą walczą dwie frakcje. Battle Worlds: Kronos oferuje dwie kampanie fabularne, bogaty wybór pojedynczych scenariuszy oraz tryb multiplayer.

Strategiczne | science fiction | turowe | widok izometryczny | strategiczne wojenne

Okładka Battle Worlds: Kronos (PS4)

data premiery gry:

4lis2013

PC

26kwi2016

PS4 XONE

11cze2019

Switch

Battle Worlds: Kronos to turowa strategia wojenna wzorowana na klasykach tego gatunku wydawanych w latach 90-tych ubiegłego wieku. Grę wyprodukowało niemieckie studio KING Art, znane z przygodówkowej serii The Book of Unwritten Tales.

Akcja toczy się na obcej planecie, o kontrolę nad którą walczą dwie frakcje – dysponujące najnowocześniejszą technologią siły imperium Yerla oraz rebelianci. Każda ze stron konfliktu posiada własną kampanię fabularną. Dostępne są też pojedyncze scenariusze dla samotnego gracza, oparte na konkretnych wyzwaniach. Rozgrywki przeciwko komputerowi dają sporą satysfakcje, gdyż autorzy zadbali o wysoką jakość sztucznej inteligencji. Komputerowy przeciwnik potrafi analizować sytuację zarówno na poziomie taktycznym, jak i strategicznym, a następnie wykorzystuje wyciągnięte tym sposobem wnioski do tworzenia sprytnych planów.

Battle Worlds: Kronos nie zabrakło również opcji multiplayer. W jej ramach udostępnione zostały dwa tryby zabawy. Pierwszy z nich polega na bezpośredniej konfrontacji między graczami na tym samym komputerze lub przez sieć. Natomiast w trybie asynchronicznym użytkownicy we własnym tempie wydają rozkazy, a następnie przesyłają je na serwer, gdzie czekają aż przeciwnik zrobi to samo. Ta opcja wprowadzona została dla ludzi, którzy mają problem z wygospodarowaniem dużej ilości wolnego czasu oraz dla wirtualnych generałów lubiących zastanawiać się długi czas nad każdym posunięciem.

Wszystkimi potyczkami rządzi rozbudowany system walki. Odniesienie zwycięstwa wymaga nie tylko odpowiedniego doboru jednostek, ale także brania pod uwagę umiejscowienia oddziałów na mapie i zasięgu ich uzbrojenia, jak również modyfikowania sprzętu wojsk, tak aby lepiej pasowały do naszej strategii. Zabawę wzbogaca systemu rozwoju, pozwalający armii zyskiwać doświadczenie i wybierać pomiędzy różnymi specjalizacjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło    

Ocena czytelników: 1,2 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Gry podobne do Battle Worlds: Kronos

Klasyfikacja PEGI Battle Worlds: Kronos

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battle Worlds: Kronos

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 GS lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista/7/8

Danteveli_ Ekspert 4 maja 2016

Kiedyś życie gracza było prostsze. Konsole różniły się od pecetów w znacznym stopniu. Każda maszyna miała charakterystyczne dla siebie gry i gatunki. Dzisiaj sytuacja wygląda odmiennie. Wszystko stoi na głowie i na PC można katować w bijatyki albo platformówki, podczas gdy na konsoli pogramy w strategie i gry MMO. Odgadniecie jaka gra przeznaczona jest na jaki system jest tak samo prosta jak ta zagadka z niebiesko czarną sukienką. Dlatego też mam okazję zrecenzować Battle Worlds: Kronos w wersji na PlayStation 4. Czy z upychania komputerowych strategii na maszynkę Sony może wyjść coś dobrego?

6.5
Battle Worlds: Kronos - premiera turowej strategii nastąpi w listopadzie
Battle Worlds: Kronos - premiera turowej strategii nastąpi w listopadzie

wiadomość23 sierpnia 2013

Zespół King Art Games poinformował, że premiera pecetowej wersji turowej strategii Battle Worlds: Kronos nastąpi w listopadzie. Natomiast edycja mobilna zadebiutuje w przyszłym roku.

Turówka Battle World: Kronos odniosła sukces na Kickstarterze
Turówka Battle World: Kronos odniosła sukces na Kickstarterze

wiadomość26 marca 2013

Mamy dobre wieści dla miłośników turowych strategii wojennych. Studiu KING Art udało się uzbierać na Kickstarterze sumę potrzebną do wyprodukowania gry Battle World: Kronos.

Battle Worlds: Kronos – turowa strategia sci-fi na Kickstarterze
Battle Worlds: Kronos – turowa strategia sci-fi na Kickstarterze

wiadomość19 marca 2013

Producenci przygodówki The Book of Unwritten Tales rozpoczęli zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter. Zostaną one przeznaczone na dokończenie produkcji turowej strategii sc-fi pod tytułem Battle Worlds: Kronos. Deweloper obiecuje dziesiątki godzin zabawy oraz klasyczny model rozgrywki, który zadowoli fanów gatunku.

PC
PS4
XONE
Switch