Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4Switch
Okładka Tiny Metal (PC)

Tiny Metal

Przygotowana przez ekipę japońskiego studia Area 34 militarna, turowa gra strategiczna, nawiązująca do klasycznych przebojów z tego gatunku powstałych w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Strategiczne | turowe | widok izometryczny | taktyczne

Okładka Tiny Metal (PC)

producent: Area 35

wydawca: Unties

Strona oficjalna

data premiery gry:

21gru2017

Switch PC

3sty2018

PS4

Tiny Metal jest militarną turową grą strategiczną przeznaczoną na platformę PC, PS4 i Switch. Jej twórcami są ludzie z japońskiego studia Area 34. Gra nawiązuje do oldskulowych przebojów z tego gatunku pochodzących z Kraju Kwitnącej Wiśni, takich jak na przykład kultowa seria Advance Wars.

Fabuła

Wcielamy się w porucznika Nathana Griesa, jednego z oficerów Artemisianów – pragnącej pokoju nacji zamieszkującej świat gry. Artemisianie zmuszeni są toczyć boje z podstępnym i zbrodniczym narodem Zipang. Kampania fabularna dla jednego gracza zawarta w Tiny Metal wymaga poświęcenia jej od ośmiu do dziesięciu godzin.

Mechanika

Tiny Metal jest strategią, w której starcia prowadzone są w turach. Gracz przejmuje dowodzenie nad licznymi jednostkami opisanymi przez szereg statystyk i atakuje nieprzyjaciela, wykorzystując sprzyjające warunki terenowe. W sumie twórcy oddali grającym do dyspozycji trzynaście unikalnych jednostek (informacje o nich dostępne są także w zawartej w grze Metalpedii). Wpływ na rozgrywkę ma tzw. mgła wojny, czyli zakryta część mapy, którą odkryjemy dopiero wtedy, kiedy skierujemy tam własne siły.

Gra została także wyposażona w opcję szybkich starć z przeciwnikiem (Skirmish), jak również w edytor poziomów.

Kwestie techniczne

Twórcą orkiestrowej muzyki do gry jest Tomoki Miyoshi, mający na swoim koncie także udział w takich projektach jak Soul Calibur V i I Am Setsuna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Tiny Metal

Klasyfikacja PEGI Tiny Metal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tiny Metal

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel i3-2100 3.10 GHz/AMD Phenom II X4 3.10 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6850 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Quad 2.80 GHz/AMD Athlon II X4 3.10 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/Radeon HD 5770 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit

Unties - Sony będzie wydawać gry niezależne na PC-tach i Switchu
Unties - Sony będzie wydawać gry niezależne na PC-tach i Switchu

wiadomość17 października 2017

Włodarze Sony Music Entertainment postanowili założyć label Unties, który będzie wydawał interesujące gry niezależne m.in. na PC-ty i Switcha. Pierwsze tytuły objęte tym programem to Tiny Metal, Last Standard, Merkava Avalanche i Deemo Reborn.

Switch
PC
PS4