Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2017, 18:07

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Unties - Sony będzie wydawać gry niezależne na PC-tach i Switchu

Włodarze Sony Music Entertainment postanowili założyć label Unties, który będzie wydawał interesujące gry niezależne m.in. na PC-ty i Switcha. Pierwsze tytuły objęte tym programem to Tiny Metal, Last Standard, Merkava Avalanche i Deemo Reborn.

Firma Sony Music Entertainment, czyli jedna z komórek koncernu Sony, działająca głównie w branży muzycznej, postanowiła wejść na rynek gier wideo w postaci labelu Unties (dzięki, Gematsu). Nowo powstały wydawca promować ma niezależne produkcje przeznaczone nie tylko na konsole PlayStation, ale na rozmaite platformy sprzętowe, w tym Switcha i komputery osobiste. W opublikowanym komunikacie wyjaśniono, że obecnie dużo łatwiej jest robić i dystrybuować małe gry, jednak sytuacja ta sprawia, że często interesujące projekty giną w zalewie innych tytułów. Unties ma zamiar wyszukiwać tego typu perełki i pomagać im zaistnieć w świadomości graczy.

Unties - Sony będzie wydawać gry niezależne na PC-tach i Switchu - ilustracja #1

Poznaliśmy już pierwsze gry z katalogu nowego wydawcy. Będą to:

  • Tiny Metal – turowa gra strategiczna na konsole PlayStation 4 i Switch oraz komputery osobiste;
  • Last Standard – trójwymiarowa gra akcji na PC-ty i nieujawnione jeszcze platformy;
  • Merkava Avalanche – gra określana mianem survivalu z robotami. Ukaże się na komputerach osobistych i innych urządzeniach;
  • Deemo Reborn (nazwa robocza) – rytmiczna gra akcji na konsolę PlayStation 4 i PlayStation VR.

Tiny Metal ukaże się 21 listopada bieżącego roku, a pozostałe produkcje nie mają jeszcze ustalonego terminu premiery. Poniżej za to znajdziecie zwiastuny wszystkich czterech projektów.

Na koniec przypominamy, że choć Sony kojarzone jest z grami głównie z perspektywy konsol PlayStation, to tak naprawdę nie jest to pierwsze podejście do pozostałych platform sprzętowych. Koncern działa na rynku urządzeń mobilnych pod marką PlayStation Mobile Inc. Obecne studio Daybreak Game Company (twórcy m.in. H1Z1) to dawne Sony Online Entertainment. Poza tym usługa streamingu gier PlayStation Now dostępna jest na komputerach osobistych, choć niestety nie jest ona obecna w naszym kraju.