Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Merkava Avalanche (PS4)

Merkava Avalanche

Trzecioosobowa gra akcji osadzona w fantastycznym świecie. Podczas zabawy kierujemy mechami. Maszyny są zwinne i szybkie; wyposażono je w broń białą, np. miecze, tarcze do obrony, a także specjalną linę, dzięki której szybko przyciągamy się w pobliże przeciwnika.

Akcji | TPP | mechy i roboty | indie

Okładka Merkava Avalanche (PS4)

data premiery gry:

anulowana

PC PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Merkava Avalanche to gra od niezależnego studia Winter Crown Works, która została wydana na platformę PS4 i PC przez firmę Unties – oddział Sony Music Entertainment pomagający zaistnieć ciekawym growym projektom.

Fabuła

Gra oferuje dość pokręcone tło fabularne. Świat, w którym została osadzona, niegdyś był praktycznie rajem. Bogowie postanowili go zasiedlić, tworząc gigantów. Następnie oni powołali do życia ludzi, jednak ci za bardzo przypadli bogom do gustu, więc giganci w zazdrości zaczęli pożerać swoje dzieła. Rozzłoszczeni bogowie zniszczyli złe istoty. Niestety ich ciała i krew przemieniły się w przeklęty proch, który skaził planetę; większość pokrytych nim terenów ma magiczną moc, przez co nie da się nawet na nie wejść. Z czasem ocalali ludzie wytworzyli specjalne mechy pozwalające przemierzać skażone tereny.

Mechanika

Merkava Avalanche to trzecioosobowa gra akcji. Gracze przemierzają pustynną planetę, walcząc z napotkanymi przeciwnikami. Starcia są dynamiczne, gdyż mechy przemieszczają się z dużymi prędkościami. Do tego są bardzo zwrotne i mogą używać specjalnych lin pozwalających w mgnieniu oka dostawać się w pobliże wroga. Podczas potyczki używa się broni białej, w tym mieczy. Natomiast bronimy się, korzystając z tarcz oraz uników.

Kwestie techniczne

Merkava Avalanche wykorzystuje technologię Unreal Engine 4. Akcja rozgrywa się na pustynnej planecie, więc brakuje w niej pięknych górskich widoków czy zalesionych terenów – dominuje piasek i kurz, ale same potyczki urozmaicane są rozmaitymi rozbłyskami i wybuchami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Merkava Avalanche

odpowiednia dla każdego wieku

Unties - Sony będzie wydawać gry niezależne na PC-tach i Switchu
Unties - Sony będzie wydawać gry niezależne na PC-tach i Switchu

wiadomość17 października 2017

Włodarze Sony Music Entertainment postanowili założyć label Unties, który będzie wydawał interesujące gry niezależne m.in. na PC-ty i Switcha. Pierwsze tytuły objęte tym programem to Tiny Metal, Last Standard, Merkava Avalanche i Deemo Reborn.

PC
PS4