Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Last Standard (PC)
OkładkaLast Standard (PC)

Last Standard PC

Jedna z pierwszych gier niezależnych wydana przez Unties – oddział firmy Sony Music Entertainment. Last Standard zostało stworzone przez niewielkie studio I From Japan, które przygotowało interesującego slashera, wyróżniającego się na tle konkurencji systemem Psycho Dive.

Akcji | TPP | indie | slasher

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Last Standard Premiera PC

anulowana

producent: I From Japan wydawca: Unties (Sony Music Entertainment)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Last Standard to trójwymiarowa gra akcji na platformę PC stworzona przez niewielkie studio I From Japan. Jest to jedna z pierwszych produkcji wydanych przez Unties – komórkę firmy Sony Music Entertainment pomagającą niezależnym deweloperom.

Mechanika

W Last Standard zabawa polega głównie na toczeniu pojedynków z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję lub przez inną osobę. Najciekawszym elementem jest system Psycho Dive. Odpowiada on za generowanie broni. Każda z nich jest unikalna i wytwarzana na podstawie informacji o osobowości i wzorze myślenia danego użytkownika. Dane te pozyskiwane są z formularza wypełnianego przez gracza oraz jego aktywności w serwisach społecznościowych, np. na Twitterze. Podczas zabawy zdobywamy części, które służą do modyfikowania otrzymanego uzbrojenia. Co ciekawe, również one powstają na podstawie naszego stylu gry. Wszystko to sprowadza się do jednego – im dłużej bawimy się w Last Standard, tym lepiej dopasowujemy broń pod siebie.

Wytworzone w ten sposób narzędzia mordu posiadają odmienne charakterystyki i zapewniają inne możliwości. Sama walka jest jednak dość klasyczna i przypomina np. uproszczone Devil May Cry. Ciosy i obrona podzielone zostały na dwa rodzaje – czerwone i niebieskie. By obronić się przed atakiem, należy użyć techniki o tym samym kolorze, czyli niebieski cios parowany jest przez niebieski blok. Gdy uda nam się skutecznie zablokować trafienie, przeciwnik zostaje na chwilę oszołomiony i możemy wyprowadzić kontratak. Oczywiście w praktyce rozgrywka jest dość szybka i nie jest taka łatwa jak w teorii. Sprawia to, że starcia wymagają nie tylko zręczności, ale też poznania własnych broni oraz odrobiny taktyki.

Kwestie techniczne

Last Standard to niezależna produkcja, co widać po oprawie graficznej – otoczenie jest mało zróżnicowane, animacje postaci powtarzalne, a same lokacje są dość ciasne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Last Standard: 16+