Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Z1 Battle Royale (PC)

Z1 Battle Royale

H1Z1 | H1Z1: Battle Royale

Rozgrywająca się w realiach epidemii zombie strzelanina MMO z elementami survivalu, opracowana przez studio Daybreak Game Company.

Akcji | TPP | zagraj za darmo | zombie | PvP | postapokalipsa | TPS | MMO | strzelanki | Battle Royale

Okładka Z1 Battle Royale (PC)

data premiery gry:

anulowana

XONE

28lut2018

PC

7sie2018

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

H1Z1 to multiplayerowa strzelanina, oparta na zasadach battle royale, za której opracowaniem stoi studio Daybreak Game Company (dawne Sony Online Entertainment). Gra pojawiła się między innymi na platformie PC, PS4 i XONE, gdzie jest dystrybuowana w modelu free-to-play.

H1Z1 wyewoluowało z survivalowego sandboksa pod tym samym tytułem, który w ramach kolejnych aktualizacji doczekał się między innymi rozszerzenia o tryb PvP. Kiedy deweloperzy odnotowali wyraźny podział graczy na dwie grupy gustujące w odrębnych aspektach rozgrywki, postanowili podzielić finalny produkt na dwa niezależne projekty rozwijane przez osobne zespoły. W rezultacie pierwotna esencja H1Z1 została zachowana w grze Just Survive (wcześniej H1Z1: Just Survive), z kolei opisywaną tutaj pozycję (znaną pierwotnie pod nazwą H1Z1: King of the Kill) poświęcono w całości multiplayerowej rywalizacji.

Fabuła

Akcja H1Z1 toczy się w postapokaliptycznej rzeczywistości, w której Ziemia została opanowana przez tytułowego wirusa. W ciągu kilkunastu lat większość populacji zmieniła się w krwiożercze zombie. Ci, którym udało się przetrwać, muszą nie tylko walczyć o przetrwanie z hordami żywych trupów, lecz także rywalizować między sobą o dostęp do mocno ograniczonych zasobów.

Mechanika

W trakcie zabawy w wydanym na platformie PC, PS4 i XONE H1Z1 akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W zmaganiach bierze udział maksymalnie stu pięćdziesięciu graczy, którzy mogą działać w pojedynkę lub tworzyć dwu- albo pięcioosobowe drużyny; zwycięstwo przypada śmiałkowi lub zespołowi, który jako ostatni utrzyma się przy życiu.

Podobnie jak w innych grach opartych na zasadach battle royale, zabawę rozpoczynamy od skoku ze spadochronem, zakończonym lądowaniem na rozległej mapie. Nim jednak przystąpimy do walki o zwycięstwo, musimy rozejrzeć się za specjalnymi skrzyniami, w których ukryto broń palną, pancerze zwiększające odporność na obrażenia i inne przydatne przedmioty. Dodatkowo w wersji na komputery osobiste deweloperzy zaimplementowali prosty system craftingu, pozwalający na wytwarzanie sprzętu w oparciu o pozyskane surowce. Eksplorację ułatwia możliwość skorzystania z rozmaitych środków transportu.

W pecetowej wersji gry samochodom poświęcono nawet odrębny tryb rozgrywki, zwany Auto Royale, gdzie naszym zadaniem w dalszym ciągu jest eliminacja przeciwników. Adwersarzy posyłamy do piachu, zastawiając na nich pułapki czy współpracując z innymi graczami, ostrzeliwującymi ich z okien auta. Nasze szanse na zwycięstwo zwiększają rozrzucone po mapie power-upy. W przypadku tego modułu w zmaganiach bierze udział sto dwadzieścia osób podzielonych na trzydzieści drużyn.

W obu wariantach zabawy tempo rozgrywki dodatkowo potęguje fakt, że za sprawą kurczącego się pierścienia trującego gazu obszar gry nieustannie ulega zmniejszeniu; dzięki temu z każdą minutą wzrasta prawdopodobieństwo bezpośredniej konfrontacji z przeciwnikiem.

Kwestie techniczne

H1Z1 działa w oparciu o autorski engine Forgelight, który napędza między innymi PlanetSide 2. Konsolowa edycja gry wykorzystuje możliwości PlayStation 4 Pro – na mocniejszej wersji sprzętu Sony produkcja działa w sześćdziesięciu klatkach na sekundę.

Pozostałe

Przed oficjalnym podziałem H1Z1 na dwie niezależne produkcje spora część osób grających w pecetową wersję early access posiadała już liczny ekwipunek (w tym ten zakupiony za realną gotówkę, dzięki obecnym w grze mikropłatnościom). Twórcy ze studia Daybreak Game Company zadbali więc o to, aby cała operacja odbyła się bez uszczerbku dla graczy. Wszyscy posiadający w swojej bibliotece Steam pierwotną wersję H1Z1, 17 lutego 2016 roku otrzymali bezpłatnie zarówno H1Z1: King of the Kill, jak i H1Z1: Just Survive. Jednocześnie odblokowane wyposażenie zostało zdublowane i przeniesione bez zmian do obu wyżej wymienionych gier.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 3,8 / 10 na podstawie 288 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,7 / 10 na podstawie 211 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Z1 Battle Royale

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Z1 Battle Royale

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 280 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 / AMD Phenom II X6
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
Soundtracki z gier Capcomu na Spotify, Sony Interactive Entertainment z nowym prezesem i inne wieści
Soundtracki z gier Capcomu na Spotify, Sony Interactive Entertainment z nowym prezesem i inne wieści

wiadomość12 lutego 2019

Dziś piszemy o soundtrackach z gier firmy Capcom, które pojawiły się na Spotify, nowym szefie Sony Interactive Entertainment oraz nadchodzących nowościach w Z1: Battle Royale na PlayStation 4. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

H1Z1 zmieni nazwę na Z1 Battle Royale
H1Z1 zmieni nazwę na Z1 Battle Royale

wiadomość24 września 2018

Studio Daybreak Game Company ogłosiło, że sieciowa strzelanka free-to-play H1Z1 zmieni nazwę na Z1 Battle Royale. Ponadto przeorganizowano zespół deweloperski, wprowadzono zmiany w matchmakingu, a do tego autorzy obiecują, że tempo rozwoju ma teraz mocno przyśpieszyć.

H1Z1: Battle Royale na PS4 wkrótce opuści fazę beta
H1Z1: Battle Royale na PS4 wkrótce opuści fazę beta

wiadomość27 lipca 2018

Studio Daybreak Game Company ogłosiło, że H1Z1: Battle Royale w wersji na PlayStation 4 opuści fazę otwartej bety 7 sierpnia. Z tej okazji w tytule pojawi się kilka nowości, w tym dodatkowe bronie, pojazd ARV oraz system nagród.

Oculus vs. ZeniMax - ciąg dalszy, sukces H1Z1 na PS4 i inne wieści
Oculus vs. ZeniMax - ciąg dalszy, sukces H1Z1 na PS4 i inne wieści

wiadomość29 czerwca 2018

Dziś piszemy o ciągu dalszym konfliktu między Oculusem VR a firmą ZeniMax, odpowiedzi Warner Bros. na zarzuty Bethesdy o użycie kodu źródłowego Fallout Shelter w Westworld oraz popularności H1Z1 na PlayStation 4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nowa mapa w H1Z1, odmieniony Event Pass do PUBG i inne wieści
Nowa mapa w H1Z1, odmieniony Event Pass do PUBG i inne wieści

wiadomość28 czerwca 2018

Dzisiaj piszemy o nowej-starej mapie, która trafiła do pecetowego H1Z1, odmienionym Event Passie do Playerunknown's Battlegrounds oraz ankiecie opublikowanej przez Square Enix. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
XONE
PS4