Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2018, 11:42

autor: Adrian Werner

H1Z1 zmieni nazwę na Z1 Battle Royale

Studio Daybreak Game Company ogłosiło, że sieciowa strzelanka free-to-play H1Z1 zmieni nazwę na Z1 Battle Royale. Ponadto przeorganizowano zespół deweloperski, wprowadzono zmiany w matchmakingu, a do tego autorzy obiecują, że tempo rozwoju ma teraz mocno przyśpieszyć.

Twórcy chcą zawalczyć o odzyskanie pozycji w kategorii battle royale. - H1Z1 zmieni nazwę na Z1 Battle Royale - wiadomość - 2018-09-24
Twórcy chcą zawalczyć o odzyskanie pozycji w kategorii battle royale.
H1Z1 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Daybreak Game Company
  2. Wydawca: Daybreak Game Company
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC, PS4
  5. Model biznesowy: free-to-play

Kilka tygodni temu studio Daybreak Game Company poinformowało, że w październiku zamknie serwery sieciowej gry akcji Just Survive. Zespół decyzję tę motywował m.in. chęcią skupienia się na drugiej odnodze tej marki, czyli H1Z1. Teraz dowiedzieliśmy się, jakie będą tego owoce.

Autorzy wypuścili dużą aktualizację do H1Z1, opatrzoną numerem 1.0, i ogłosili, że gra zostanie wkrótce przemianowana na Z1 Battle Royale. Będzie to już trzeci tytuł dla tego projektu, gdyż rozpoczął on żywot jako H1Z1: King of the Kill.

Ponadto poinformowano, że zespół deweloperski uległ gruntownej reorganizacji, co ma zaowocować znacznie szybszym tempem rozwoju i lepszym dopasowaniem produkcji do potrzeb graczy. Pierwsze efekty widać już we wspomnianej aktualizacji 1.0. Ulepsza on zbalansowanie wielu typów uzbrojenia oraz wprowadza duże zmiany do matchmakingu. Wprowadzono limit 135 sekund pobytu w lobby. Jeśli po upływie tego czasu system nie znajdzie wystarczającej liczby graczy do pełnej obsady meczu, to rozgrywka i tak się rozpocznie, a bezpieczna strefa na mapie zostanie odpowiednio zmniejszona. Co ważne, nawet takie starcia będą wliczane do rankingów.

Gracze nie mogą już sami wybierać miejsca spawnowania, ale te ustalone przez autorów zostały tak zmodyfikowane, abyśmy zawsze mieli blisko do przyzwoitego uzbrojenia. Ponadto pogoda w grze przez 90% czasu będzie ustawiona na słoneczne popołudnie, tak aby wypatrywanie wrogów było łatwiejsze.

Przypomnijmy, że projekt rozpoczął żywot jako wzorowana na DayZ gra H1Z1. W trakcie rozwoju autorzy dodali tryb battle royale, którego popularność szybko przerosła oryginalny wariant. Ostatecznie produkcję rozdzielono na dwie samodzielne gry - H1Z1: Just Survive oraz H1Z1: King of the Kill.

  1. Oficjalna strona gry