Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 września 2018, 10:50

autor: AlexB

Joaquin Phoenix terroryzuje metro na nowych zdjęciach i filmie z planu Jokera

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia prezentujące Joaquina Phoenixa w roli Jokera w nadchodzącym filmie o słynnym przeciwniku Batmana. Ponadto serwis TMZ wypuścił krótki filmik prezentujący go w akcji.

Na którym miejscu na liście filmowych Jokerów uplasuje się kreacja Joaquina Phoenixa? - Joaquin Phoenix terroryzuje metro na nowych zdjęciach i filmie z planu Jokera - wiadomość - 2018-09-24
Na którym miejscu na liście filmowych Jokerów uplasuje się kreacja Joaquina Phoenixa?

Ostatni tydzień przyniósł sporo informacji na temat nadchodzącego filmu o Jokerze w reżyserii Todda Philipsa. Najpierw otrzymaliśmy pierwsze oficjalne zdjęcie Joaquina Phoenixa w roli słynnego przeciwnika Batmana i film z planu, później w sieci pojawił się krótki teaser produkcji, aż w końcu światło dzienne ujrzały kolejne fotografie, dzięki którym możemy dokładnie zobaczyć, jak prezentuje się aktor w pełnym makijażu. Trzy z nich znajdziecie poniżej, wszystkie dostępne są na Instagramie.

Źródło: Instagram - Joaquin Phoenix terroryzuje metro na nowych zdjęciach i filmie z planu Jokera - wiadomość - 2018-09-24
Źródło: Instagram

Ponadto serwis TMZ opublikował krótki filmik, na którym możemy zobaczyć proces kręcenia jednego z ujęć do Jokera. Akcja dzieje się na stacji metra. Wygląda na to, że toczy się na niej jakiś protest przeciwko bogatszej części mieszkańców Gotham (niektórym widzom udało się dojrzeć transparent z napisem „Blame Wayne”). Gdy drzwi kolejki, która właśnie nadjechała, otwierają się, część osób wpada w panikę. Okazuje się bowiem, że środkiem lokomocji podróżował Joker i jego gang. Całość można obejrzeć poniżej.

Joker Jokerem, lecz należy pamiętać, że w filmie pojawią się rzecz jasna inne postacie. W jedną z nich, ukochaną głównego bohatera, wcieli się Zazie Beetz, którą mogliśmy podziwiać chociażby jako Domino w Deadpoolu 2. Jej zdjęcie w roli wrzucił na swój Instagram Todd Philips.

Źródło: Instagram - Joaquin Phoenix terroryzuje metro na nowych zdjęciach i filmie z planu Jokera - wiadomość - 2018-09-24
Źródło: Instagram

Akcja Jokera ma rozgrywać się na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Głównym bohaterem filmu będzie niejaki Arthur Fleck, który po latach nieobecności przybywa do Gotham, by zamieszkać ze swoją zgorzkniałą matką. Niestety, sytuacja sprawia, że zaczyna on pogrążać się w szaleństwie, aż w końcu przeistacza się w nieobliczalnego psychopatę, którego wszyscy doskonale znamy z kart komiksów lub filmów z Batmanem. W produkcji Todda Philipsa, prócz Joaquina Phoenixa i Zazie Beetz, ujrzymy również Roberta de Niro, Marca Marona oraz Bretta Cullena.

Joker zagości w kinach 4 października 2019 roku. Warto pamiętać, że nie będzie on w żaden sposób związany z filmowym uniwersum DC.