Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 września 2018, 13:15

autor: Czarny Wilk

Pierwsze zdjęcie i film z Joaquinem Phoenixem jako komiksowym Jokerem

Pojawiły się pierwsze materiały z reżyserowanego przez Todda Philipsa filmu o początkach Jokera, słynnego przeciwnika Batmana. W obrazie wystąpią Joaquin Phoenix, Robert de Niro i Zazie Beetz.

Kolejne rozczarowania, jakimi w ostatnich latach w większości okazują się ekranizacje komiksów DC, nauczyły fanów Batmana i innych członków Ligi Sprawiedliwości podchodzenia do następnych projektów tego typu ze sporą nieufnością. Jednak niektóre zapowiedziane filmy na podstawie komiksów amerykańskiego wydawnictwa wciąż potrafią wzbudzić żywe zainteresowanie i należy do nich film o Jokerze z Joaquinem Phoenixem w roli głównej, który doczekał się pierwszego zdjęcia oraz filmu z planu.

Joaquin Phoenix jako Joker jeszcze bez charakterystycznego „makijażu”. - Pierwsze zdjęcie i film z Joaquinem Phoenixem jako komiksowym Jokerem - wiadomość - 2018-09-17
Joaquin Phoenix jako Joker jeszcze bez charakterystycznego „makijażu”.

Zdjęcie Phoenixa w roli słynnego złoczyńcy opublikował w serwisie Instagram Todd Philips, który przy Jokerze pełni funkcję producenta, reżysera i scenarzysty, a wcześniej dał się poznać światu m.in. jako twórca Ostrej jazdy oraz serii Kac Vegas. Niestety, na zdjęciu nie widzimy aktora z charakterystyczną białą cerą, powstałą w wyniku wypadku – przedstawia ono arcywroga Batmana jeszcze z czasów, zanim ten stał się postrachem mieszkańców Gotham.

Akcja Jokera rozgrywać się ma w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku i, w przeciwieństwie do pozostałych komiksowych ekranizacji komiksów DC z ostatnich lat, nie być częścią większego uniwersum. Tytuł przedstawi nam genezę tytułowego złoczyńcy i jego przemianę ze zwykłego mężczyzny o imieniu Arthur w morderczego Jokera. Prócz Joaquina Phoenixa, na ekranie zobaczymy także Roberta de Niro, Marca Marona i Zazie Beetz.

Oprócz oficjalnej fotografii, w sieci pojawił się również nieoficjalny materiał z planu filmowego, przedstawiający burzliwą rozmowę przyszłego Jokera z innym klaunem. Film opublikował w serwisie Twitter użytkownik kryjący się pod Nickiem JNAPIER.

Joker zadebiutuje w kinach w przyszłym roku. Na tle innych komiksowych ekranizacji produkcja ma charakteryzować się niskim budżetem, wynoszącym około 55 milionów dolarów.