Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2018, 13:30

autor: Adrian Werner

Rebel Galaxy Outlaw na nowym zapisie rozgrywki

Studio Double Damage Games wypuściło nowy filmik z gry Rebel Galaxy Outlaw, czyli kosmicznej strzelanki będącej prequelem produkcji z 2015 roku.

Na Rebel Galaxy Outlaw poczekamy do pierwszego kwartału przyszłego roku. - Rebel Galaxy Outlaw na nowym zapisie rozgrywki - wiadomość - 2018-09-18
Na Rebel Galaxy Outlaw poczekamy do pierwszego kwartału przyszłego roku.
REBEL GALAXY OUTLAW W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Double Damage Games
  2. Wydawca: Double Damage Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, Switch, PS4
  5. Data premiery: pierwszy kwartał 2019 r.

Kilka tygodni temu studio Double Damage Games zapowiedziało grę Rebel Galaxy Outlaw, czyli prequel udanej produkcji z 2015 roku. Od tego czasu autorzy regularnie udostępniają świeże materiały oraz informacje. Najnowszym tego owocem jest prezentacja rozgrywki opatrzona komentarzem jednego z deweloperów.

Filmik jest krótki, trwa niecałe cztery minuty, ale ukazuje dwa istotne aspekty mechaniki. Pierwszym z nich jest możliwość wyłączenia tzw. amortyzatorów inercyjnych. Dzięki temu gracze będą mogli manipulować pozycją statku niezależnie od kierunku ruchu. Nic nie będzie zatem stało na przeszkodzie, aby np. lecąc w jedną stronę nagle odwrócić kadłub o 180 stopni i rozpocząć ostrzał wroga, wciąż poruszając się w pierwotnym kierunku. Do tego dojdzie opcja korzystania z dopalaczy, co w sumie pozwoli na „strafe’owanie” wokół przeciwników w stylu znanym z gier FPS.

Materiał pokazuje również w akcji technologię szybkiego podróżowania podświetlnego, pozwalającą wygodnie pokonywać duże dystanse w galaktyce. W trakcie lotu gracz będzie mógł obserwować mijane po drodze lokacje i w każdej chwili przełączyć się na normalną prędkość, gdy np. coś go zainteresuje. Nie zabraknie także opcji skorzystania z autopilota, co błyskawicznie przeniesie nas do celu.

Przypomnijmy, że Rebel Galaxy Outlaw zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch. Premiera zaplanowana została na pierwszy kwartał przyszłego roku. Osobom zainteresowanym projektem polecamy zapoznanie się z opublikowanym dwa tygodnie temu godzinnym gameplayem.

  1. Oficjalna strona gry