Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2018, 08:56

Just Survive - dawne H1Z1 zamknie serwery w październiku

Znana dawniej jako H1Z1 sieciowa gra survivalowa Just Survive wkrótce zakończy żywot. Twórcy ogłosili, że serwery zostaną wyłączone za dwa miesiące.

Gra nigdy nie opuści wczesnego dostępu. - Just Survive - dawne H1Z1 zamknie serwery w październiku - wiadomość - 2018-08-27
Gra nigdy nie opuści wczesnego dostępu.
JUST SURVIVE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Daybreak Game Company
  2. Wydawca: Daybreak Game Company
  3. Gatunek: survivalowa gra akcji
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery we wczesnym dostępie: 15 stycznia 2015 r.
  6. Data zamknięcia serwerów: 24 października 2018 r.

Mamy złe wieści dla fanów sieciowej gry akcji Just Survive. Odpowiedzialne za ten projekt studio Daybreak Game Company właśnie ogłosiło, że serwery produkcji zostaną ostatecznie zamknięte 24 października tego roku. Tytuł ten nie pozwala graczom na zakładanie własnych serwerów, więc w praktyce oznacza to koniec gry.

Just Survive nigdy nie opuści więc wczesnego dostępu. Decyzja o porzuceniu gry nie jest specjalnym zaskoczeniem. Według danych serwisu Steam Charts, wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, w produkcję bawiły się jednocześnie 692 osoby. Społeczność jest zbyt mała, aby opłacało się dalej rozwijać ten tytuł, choć szkoda, że autorzy nie umożliwili fanom kontynuowania zabawy na własną rękę.

Przypomnijmy, że projekt został zainspirowany sukcesem DayZ i rozpoczął żywot jako H1Z1. W styczniu 2015 roku wczesna wersja zadebiutowała w Steam Early Access. Pomimo poważnych problemów technicznych gra okazała się dużym sukcesem - w ciągu pierwszych dwóch miesięcy sprzedano ponad milion egzemplarzy.

W trakcie rozwoju gry autorzy dodali tryb battle royale. Przy jego opracowaniu pomagał Brendan Greene, który później stanął na czele zespołu odpowiedzialnego za PlayerUnknown's Battlegrounds. Wprowadzenie tej opcji do H1Z1 okazało się strzałem w dziesiątkę. Rozgrywki w tym trybie stały się tak popularne, że ostatecznie produkcję rozdzielono na dwie samodzielne gry - H1Z1: Just Survive oraz H1Z1: King of the Kill. W zeszłym roku pierwszy z tych tytułów porzucił nazwę H1Z1 i zaczął funkcjonować po prostu jako Just Survive.

Natomiast H1Z1: King of the Kill (obecnie funkcjonujące po prostu jako H1Z1) wciąż radzi sobie przyzwoicie. Grze daleko do popularności gigantów gatunku battle royale, ale zachowała dosyć liczną grupę graczy, w czym pomogło przejście na model free-to-play. Do tego produkcja zdobyła sporą popularność na PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry