Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2018, 15:01

autor: Mateusz "MMatczuk" Matczuk

H1Z1: Battle Royale przeżywa drugą młodość na PS4

Wczoraj ruszyła otwarta beta H1Z1 na konsoli PlayStation 4 i możemy mówić o sporym sukcesie studia Daybreak Game Company. Statystki pokazują bowiem, że w rozgrywce brało już udział ponad 200 tysięcy użytkowników jednocześnie.

H1Z1: Battle Royale przeżywa drugą młodość na PS4 - ilustracja #1

Wczorajszy debiut H1Z1: Battle Royale na PS4 w wielu wzbudzał mieszane uczucia. Niemniej twórcy odrobili pracę domową i przebudowali tytuł odpowiednio pod konsole japońskiego producenta, w efekcie czego otwarta beta może dzień po premierze pochwalić się ponad 200 tysiącami aktywnych użytkowników jednocześnie.

H1Z1: Battle Royale przeżywa drugą młodość na PS4 - ilustracja #2

Wersja na PS4 została zaprojektowana od podstaw, a główne zmiany dotyczą interfejsu i mechaniki rozgrywki. Ten pierwszy został przebudowany z myślą o intuicyjności - kołowe menu wyboru broni czy ułatwione podnoszenie przedmiotów pozytywnie wpływają na tempo rozgrywki. Ta zresztą została przebudowana w taki sposób, by gracze pozostawali w ciągłym ruchu. Mecze trwają teraz do 15 minut, nie pozwalając na nudę. Ponadto większą rolę odgrywają teraz zrzuty sprzętu z powietrza. Jest to jedyna okazja, by dorwać najlepsze pukawki w grze, a warto nadmienić, że tych przybyło względem komputerowego oryginału.

H1Z1 jest dostępne za darmo na PS4 w ramach otwartej bety, niemniej chętni mają możliwość nabycia trzech specjalnych zestawów w PlayStation Store:

  • Pakiet Startowy (31,00 PLN),
  • Pakiet Standardowy (119,00 PLN),
  • Pakiet Deluxe (289,00 PLN).

Lubiany przez graczy tryb battle royale w H1Z1 miał się dobrze do czasu pojawienia się na rynku Playerunknown's Battlegrounds, a później Fortnite: Battle Royale. Wówczas niemal z dnia na dzień gra popadła w niełaskę, a sytuacji nie poprawiała opieszałość twórców, usiłujących dogonić bezpośrednich rywali. Próbą ratowania tytułu było przejście na model free-to-play w marcu tego roku. Pomysł przeniesienia tytułu na rynek konsolowy to ostatni zabieg twórców. Stawiający na realizm PUBG wciąż pozostaje tytułem zastrzeżonym tylko dla Xbox One, dlatego na konsoli Sony H1Z1 napotka jednego przeciwnika, jakim jest tytuł od Epic Games.