Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 maja 2018, 14:30

autor: Jiker

Michael Bay i Ryan Reynolds pracują z Netfliksem nad Six Underground

The Irishman w reżyserii Martina Scorsese stracił miano najdroższego filmu Netfliksa. Obecnie należy ono do Six Underground - kolejnego filmu Michaela Baya z Ryanem Reynoldsem w roli głównej, który trafi do oferty platformy VoD w 2019 roku.

Six Underground, następny film Michaela Baya (w dorobku m.in. cykl Transformers), będzie współfinansowany przez firmę Netflix. Popularny dostawca usług VoD został również jego oficjalnym dystrybutorem (dzięki, Variety). W filmie główną rolę zagra Ryan Reynolds, którego możemy aktualnie oglądać w kinach w kontynuacji przebojowego Deadpoola.

Michael Bay, Ryan Reynolds i Netflix łączą siły - Michael Bay i Ryan Reynolds pracują z Netfliksem nad Six Underground - wiadomość - 2018-05-23
Michael Bay, Ryan Reynolds i Netflix łączą siły
Michael Bay i Ryan Reynolds pracują z Netfliksem nad Six Underground - ilustracja #2

Niedawno Michael Bay został również ogłoszony reżyserem Robocalypse – adaptacji bestsellerowej powieści science fiction Daniela H. Wilsona. Książka podejmuje temat robotyki oraz sztucznej inteligencji, która wymyka się spod kontroli. W pierwszej kolejności za film miał odpowiadać Steven Spielberg.

Budżet Six Underground kształtuje się na poziomie 125 milionów dolarów, co czyni z obrazu najdroższą produkcję w katalogu Netfliksa (dotąd – z ok. 106 mln dol. na stole – był nim The Irishman od Martina Scorsese, którego debiut zaplanowano na przyszły rok). Co ciekawe, platforma VoD przebiła ofertę wytwórni Paramount, z którą Michael Bay współpracował w ostatnich latach. Było to możliwe dzięki zwiększeniu kwoty przeznaczonej na produkcję i zakup zawartości do ok. 8 mld dolarów w 2018 roku.

Prace nad Six Underground – w których aktywny udział bierze również firma producencka Skydance (m.in. ostatnie filmy z serii Star Trek i Mission: Impossible, a także cykl Jack Reacher, Life, Anihilacja) – ruszą w te wakacje. Autorami scenariusza są Paul Wernick i Rhett Reese, znani przede wszystkim z dwóch części przygód Deadpoola. Pełnią oni również role producentów wykonawczych. Premiera Six Underground na platformie Netflix zapowiadana jest na 2019 rok.