Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 maja 2018, 14:59

autor: Jiker

1000 oryginalnych produkcji Netfliksa w 2018 roku

Netflix, jeden z największych dostawców usług VoD, wyda w tym roku 1000 oryginalnych produkcji. To o 200-300 więcej, niż szacowano kilka miesięcy temu.

Netflix zaktualizował plan wydawniczy na 2018 rok. Do końca grudnia dostawca usług VoD ma zamiar wprowadzić do oferty platformy streamingowej jeszcze 470 oryginalnych produkcji, wliczając w to kolejne seriale telewizyjne i filmy pełnometrażowe. W efekcie liczba programów wprowadzonych do usługi w tym roku sięgnie 1000 (wcześniej mowa była o 700-800 pozycjach).

W ostatnich dniach Netflix zamówił m.in. drugi sezon serialu Lost in Space. - 1000 oryginalnych produkcji Netfliksa w 2018 roku - wiadomość - 2018-05-15
W ostatnich dniach Netflix zamówił m.in. drugi sezon serialu Lost in Space.

Ted Sarandos, dyrektor firmy ds. programowych, oznajmił w rozmowie z Variety, że kręcenie własnych seriali oraz filmów wychodzi Netfliksowi na dobre. Według najnowszych statystyk, uwagę poświęca im 90% subskrybentów usługi. Nie dziwi więc, że w tym roku aż 85% z 8 miliardów dolarów budżetu programowego przeznaczone zostanie na finansowanie oryginalnych produkcji.

Ostatnie miesiące były dla Netfliksa niezwykle udane. Firma odnotowała rekordowe przychody, a baza użytkowników usługi urosła do 125 mln osób. Plany dostawcy są ambitne i dalekosiężne – na produkcję seriali i filmów każdego roku wydawane będą miliardy dolarów, a większy strumień pieniędzy zostanie skierowany w stronę twórców pochodzących z innych krajów niż Stany Zjednoczone. W tym także z Polski, czego najlepszym dowodem jest finansowanie takich produkcji, jak odcinkowy Wiedźmin oraz 1983, czyli pierwszy rodzimy serial Netfliksa.

Na koniec warto dodać, że w ostatnich dniach Netflix zapowiedział antologię horrorów w reżyserii Guillermo del Toro, a także zamówił drugi sezon przygodowego serialu science fiction Lost in Space (pol. Zagubieni w kosmosie).

  1. Netflix