Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 maja 2018, 14:55

Scenarzystki seriali Marvela wśród twórców netfliksowego Wiedźmina

Poznaliśmy kolejne osoby, które stworzą scenariusze do serialowego Wiedźmina od platformy Netflix. Wśród nich znalazły się autorki odpowiedzialne za pisanie dialogów do seriali Marvela – Jessiki Jones oraz Daredevila.

Ostatnie dni przyniosły nowe informacje na temat serialowego Wiedźmina. - Scenarzystki seriali Marvela wśród twórców netfliksowego Wiedźmina - wiadomość - 2018-05-09
Ostatnie dni przyniosły nowe informacje na temat serialowego Wiedźmina.

Produkcja zapowiedzianego niemal równo rok temu serialu Wiedźmin nabiera tempa. Na początku tego roku informowaliśmy, że ukończony już został scenariusz do odcinka pilotażowego. Ostatnio rozpoczęły się również prace nad skryptami do pozostałych epizodów. Jednym z dowodów na to jest opublikowane wczoraj przez niezwykle aktywną na Twitterze producentkę serialu, Lauren S. Hissrich, zdjęcie ekipy scenarzystów (a przynajmniej jej większości), tuż przed rozpoczęciem dnia pracy.

Przy okazji poznaliśmy także kolejne osoby, które będą współtworzyły netfliksowego Wiedźmina. Pierwszą z nich jest Jenny Klein, znana między innymi jako scenarzystka Jessiki Jones oraz Nie z tego świata. Kolejną jest Sneha Koorse, odpowiedzialna między innymi za dialogi w serialach Constantine i Daredevil. Tę krótką listę zamykają Declan de Barra oraz Beau DeMayo, znani ze scenariuszy do kilku odcinków The Originals. Nie są to zatem osoby całkowicie anonimowe, chociażby dla miłośników netfliksowych seriali Marvela.

Jak widać, scenarzystom netfliksowego Wiedźmina optymizmu nie brakuje. / Źródło: Twitter - Scenarzystki seriali Marvela wśród twórców netfliksowego Wiedźmina - wiadomość - 2018-05-09
Jak widać, scenarzystom netfliksowego Wiedźmina optymizmu nie brakuje. / Źródło: Twitter

Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem, serialowy Wiedźmin zadebiutuje na platformie Netflix najprawdopodobniej dopiero w 2020 roku. Składający się z ośmiu odcinków pierwszy sezon będzie oparty na dwóch tomach opowiadań Andrzeja Sapkowskiego (który współpracuje z producentami jako konsultant) – Ostatnim życzeniu i Mieczu przeznaczenia. Nie wiemy na razie, które historie wybrano do zekranizowania. Nie znamy również aktorów, którzy wcielą się w głównych bohaterów. Ostatnio, nieco żartobliwie, chęć udziału w przedsięwzięciu wyraził Mark Hamill. Jego angaż jest raczej uważany za mało prawdopodobny, lecz kto wie? Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane dopiero po ogłoszeniu poszczególnych decyzji castingowych.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej