Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 22 stycznia 2018, 09:23

autor: Aquma

Scenariusz pilotażowego odcinka netfliksowego Wiedźmina jest już gotowy

Lauren Schmidt Hissrich, producentka przygotowywanego przez platformę Netflix serialu The Witcher, podzieliła się za pośrednictwem Twittera informacją o tym, że scenariusz pierwszego odcinka wspomnianej produkcji został ukończony. Równocześnie Andrzej Sapkowski rzucił trochę światła na to, na czym polega jego udział w tworzeniu serialu.

Wiedźmin Geralt ponownie zagości na naszych ekranach - Scenariusz pilotażowego odcinka netfliksowego Wiedźmina jest już gotowy - wiadomość - 2018-01-22
Wiedźmin Geralt ponownie zagości na naszych ekranach

Scenariusz pilotażowego odcinka Wiedźmina – tworzonego przez platformę streamingową Netflix serialu na kanwie prozy Andrzeja Sapkowskiego – jest już gotowy. Takimi wieściami podzieliła się na Twitterze producentka tego tytułu, Lauren Schmidt Hissrich. Może to oznaczać, że produkcja tego niezwykle wyczekiwanego przez fanów tytułu zacznie teraz nabierać tempa – choć przypominamy, że telewizyjnych przygód Geralta nie należy się spodziewać zbyt szybko. Showrunnerka nie chciała też zdradzić, co znajdzie się w pierwszym epizodzie.

Scenariusz pilotażowego odcinka netfliksowego Wiedźmina jest już gotowy - ilustracja #2

Serialowy Wiedźmin został zapowiedziany w maju zeszłego roku. W projekt ten, poza oczywiście Netfliksem, są zaangażowane takie firmy jak Sean Daniel Company czy Platige Image Tomasza Bagińskiego – ten ostatni ma zresztą wyreżyserować co najmniej jeden odcinek. Nad produkcją formalnie czuwać miał także sam Andrzej Sapkowski, jednak w rzeczywistości jego rola ogranicza się do przekazywania twórcom serialu informacji na temat swojego uniwersum.

W przypadku wszystkich adaptacji, czy to pierwszej czy ostatniej, nigdy nie jestem związany z tworzeniem. Z mojej perspektywy książka to książka, a adaptacja to adaptacja. Tak jak Kipling powiedział o wschodzie i zachodzie. Tam jest wschód, a tam zachód. Nigdy się nie spotkają. Adaptacja i oryginał nigdy nie będą takie same. Osoba robiąca adaptację musi się na tym znać. Tylko tyle mam do powiedzenia, bo Netflix podpisał ze mną kontrakt, w którym wyraźnie jest powiedziane, że jeśli wyjawię jakiekolwiek informacje o produkcji, poniosę wysoką karę finansową. A to jest dla mnie w porządku, bo nic nie wiem, więc nic nie mogę powiedzieć – powiedział niedawno pisarz w wywiadzie dla portugalskiego serwisu jpn.up.pt.

Warto odnotować, że netfliksowy Wiedźmin nie będzie w żaden sposób powiązany ze stworzoną przez CD Projekt Red serią gier wideo. Na razie nie wiadomo też, kto wcieli się w tytułową rolę.

  1. Producentką Wiedźmina od Netflixa została Lauren Schmidt Hissrich (Daredevil, The Defenders)
  2. Netflix, Platige Image oraz Sean Danniel Company zapowiadają serial na podstawie sagi o wiedźminie
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.